מאמרים בנושא ניהול >> מה ההבדל בין לימודי חשבונאות לבין לימודי הנהלת חשבונות

מה ההבדל בין לימודי חשבונאות לבין לימודי הנהלת חשבונות

מתלבטים בין מסלול לימודים לתואר בחשבונאות לבין לימודי הנהלת חשבונות? רוצים לדעת מהם ההבדלים העיקריים בין שני מסלולי הלימוד הפופולריים והמבוקשים? 

לימודים בחשבונאות נועדו להעניק לכם תואר ראשון בראיית חשבון, זהו מקצוע יוקרתי ומבוקש המאפשר לכם להשתלב בתחום וליהנות מקריירה מאתגרת ומעניינת ששכרה בצדה. למעשה, תואר בחשבונאות מאפשר לכם לעבוד בתפקיד בכיר בארגונים מובילים ובחברות גדולות, כמו כן אתם יכולים להקים משרד רואי חשבון ולעבוד כעצמאים. 

לימודי הנהלת חשבונות מקנים לכם תעודה, זהו מסלול לימודים קצר יחסית שבסיומו תקבלו הסמכה מקצועית המאפשרת לכם לעבוד כמנהלי חשבונות שכירים או עצמאים. תואר בחשבונאות נחשב ליוקרתי יותר, הלימודים נמשכים יותר זמן, אך לאחר שתעברו בהצלחה את המבחנים הקשים של לשכת רואי חשבון, תוכלו גם אתם להשתלב בתפקידי מפתח במגוון רחב של משרות.

תנאי קבלה ומשך הלימודים

ישנם שני הבדלים עיקריים בין שני מסלולי הלימוד, קורס להנהלת חשבונות אורך כ-300 עד 350 שעות, לעומת הלימודים לתואר בראיית חשבון הנמשכים בדרך 3 עד 4 שנים. בנוסף, ישנם הבדלים משמעותיים בתנאי הקבלה, וכדי להתקבל ללימודי חשבונאות עליכם להחזיק בתעודת בגרות מלאה, ובהתאם למוסד הלימודים עליכם להשיג ציון משוקלל בתעודת הבגרות של 90 ומעלה. כמו כן, תנאי הקבלה ללימודי תואר בחשבונאות מחייבים אתכם להציג ציון 70 ומעלה בבגרויות במתמטיקה ובאנגלית ברמה של מינימום 4 יחידות לימוד, ציון מינימלי של 85 לפחות במבחן אמיר"ם או ציון 185 במבחן אמי"ר.

תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 מחייבים השכלה של 12 שנות לימוד, אך בדרך כלל אפשר להתקבל לקורס גם אם מחזיקים בתעודה של 11 שנות לימוד, כל עוד עברתם בהצלחה את מבחן הכניסה במתמטיקה. לכן, קל יחסית להתקבל ללימודי הנהלת חשבונות, בעוד תנאי הקבלה במסלול לימודי חשבונאות הם מחמירים וקשים יותר.

אפשרויות תעסוקה 

קורס הנהלת חשבונות מאפשר לכם לעבור כמנהלי חשבונות בלבד, בעוד תואר בחשבונאות פותח בפניכם קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה. בנוסף, התואר הראשון בחשבונאות נחשב ליוקרתי, אחרי התואר אפשר להמשיך לתואר שני, בעוד תעודה מקצועית כמנהל חשבונות אינה מאפשרת לכם להתקבל לתואר שני בראיית חשבון.

כדאי לדעת כי יש ביקוש רב לרואי חשבון מוסמכים ובעלי ידע עדכני מקיף במגוון תחומים עסקיים ופיננסיים. רואי חשבון יכולים להקים משרד עצמאי, לעבוד כרואי חשבון בחברות שונות, להתקבל למשרות ניהול שונות בארגונים ועוד. התואר היוקרתי מאפשר לכם גם להתקדם בעבודה וליהנות מקריירה מכובדת. עם זאת, חשוב להדגיש כי קיים ביקוש גבוה גם למנהלי חשבונות, אך זהו קורס בסיסי וממוקד.

אם אתם מתעניינים בלימודי חשבונאות הנכם מוזמנים להירשם לתואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. המרכז האקדמי מוכר על די המועצה להשכלה גבוהה, ממוקם בהוד השרון ואלפי בוגרים סיימו בהצלחה את הלימודים שלהם והשתלבו במהירות במגוון משרות במגזר הפרטי והציבורי. 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה