לימודי משפטים >> תואר ראשון במשפטים LL.B

תואר ראשון במשפטים LL.B

עד 1,000 ₪ הנחה + פטור מדמי רישום!*

תואר ראשון במשפטים הינו תואר נחשק ופופולרי בישראל, הלימודים מבטיחים רכישת ידע מעשי וכלים מקצועיים. אלו לימודים אשר מזניקים אותך למרכז השוק הכלכלי והחברתי ומאפשרים השתלבות בתפקידים בכירים ומאתגרים.

למה ללמוד תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

הפקולטה למשפטים של שערי מדע ומשפט נמנה על המוסדות הוותיקים והמוכרים ללימודי משפטים בארץ. ייחודה של הפקולטה למשפטים, הינו בשילוב לימודים אקדמאיים ברמה גבוהה, עם הכשרה מעשית יישומית בתחום המשפט. בשערי מדע ומשפט, אנו מציעים גם מסלול לימודים המותאם לאנשים עובדים ולאקדמאים, כמו כן מציע המרכז מסלול מואץ לתואר שני במשפטים – מסלול לימודים המאפשר למשתתפים בו (העומדים בתנאי הקבלה) לסיים תואר ראשון ושני במשפטים (ללא תזה) בתוך כארבע וחצי שנים.

מסלול הלימודים לתואר ראשון במשפטים

מסלול הלימודים לתואר ראשון במשפטים נמשך לרוב כ – 3.5 שנים בהן הסטודנטים רוכשים על ידי לימוד מעמיק בתחום, את הכלים הדרושים על מנת לעסוק בעריכת דין ומשפט, תוכניות הלימודים כוללות קורסי חובה, קורסי בחירה, תרגילים, סמינריונים וקורסים באנגלית. הסטודנטים נחשפים לקורסים בתחומי ההתמחות השונים אשר קיימים במקצוע:

משפט וטכנולוגיה

לימודים עם דגש על טכנולוגיה יקנו לכם כלים להבנה של האתגרים שהציבו החידושים הטכנולוגיים בפני המשפט. קורסים וסמינרים לדוגמא הנלמדים במסגרת התמחות זו הם: דיני מחשבים ומערכות מידע, סייבר ומשפט, קניין רוחני, דיני הגנת הפרטיות ועוד.

משפט אזרחי מסחרי

עוסק בתחומי משפט שונים, המסדירים זכויות וחובות שבין אדם לחברו, או בין אדם לתאגידים וגופים משפטיים וכן בין תאגידים וגופים משפטיים לבין עצמם. קורסים וסמינריונים לדוגמא הנלמדים תחת התמחות זו הם: עוולות מסחריות, חברות בקשיים, חוזים מיוחדים, קניין רוחני, תובענות ייצוגיות ועוד.

משפט פלילי

עוסק בהסדרת חיי החברה, ע"י הגדרת התנהגויות שליליות מסוימות כעברות, כגון: עברות המתה, רכוש, אלימות, עברות כלכליות ועוד. קורסים וסמינריונים לדוגמא הנלמדים תחת התמחות זו הם: אלימות מינית, סייבר ומשפט, חטיפת ילדים בינלאומית, הענישה הפלילית ועוד.

דיני משפחה וירושה

הקורסים במסגרת התמחות זו מקנים כלים וידע להבנה רחבה ומעמיקה של ההסדרה המשפטית של מערכות יחסים משפחתיות, כדוגמת נישואים, זוגיות שלא במסגרת קשר נישואים, והורות, ושל מערך הזכויות והחובות הנובעים ממערכות יחסים אלו. ההתמחות מקיפה גם את התחום של דיני ירושה ואת ההסדרה המשפטית של סוף החיים. כקורסים וסמינריונים לדוגמא הנלמדים תחת התמחות זו הם: דיני ירושה, יחסי ממון בתוך המשפחה, זכויות הילד, משפחה בתנועה – התחדשות ודינאמיות ועוד.

משפט ציבורי

עוסק במערכת היחסים שבין המדינה ורשויותיה השונות לבין האזרח. קורסים וסמינריונים לדוגמא הנלמדים תחת המתמחות זו הם: דיני תקשורת, דת ומדינה, צדק זכויות ושוויון, סוגיות באקטואליה ועוד.
דיני נזיקין, עבודה וביטוח – עוסקים בהסדרת פיצוי כספי בגין עוולות (כגון: פגיעות בגוף ובנפש, פגיעות ברכוש ועוד) שנגרמו ע”י המעוול (הפוגע) לנפגע. קורסים וסמינריונים לדוגמא הנלמדים תחת המתמחות זו הם: דיני ביטוח, קליניקה לאיכות הסביבה, קליניקה לדיני עבודה ועוד.

ייחודו של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

בשערי מדע ומשפט תיהנו מחוויית לימודים נוחה ומתקדמת, למידה ב-HIGH FLEX המעניקה מגוון יתרונות:

תוכנית מטרה- 87% הצלחה בבחינות הלשכה:

משלבת עקרונות של ידע, מיומנויות וחוסן מנטלי, אשר מיושמים באמצעות שיטת: HOTS – Higher Order Thinking Skills. מטרת השיטה היא פיתוח מיומנויות למידה, הבנה, השלכה, יכולות אנליטיות וחשיבה יצירתית. כמו כן התוכנית כוללת גם מערך תמיכה אישי בהכנה למבחני לשכת עורכי הדין. להרחבה על תוכנית מטרה >>

למידה גמישה

המותאמת לצרכים שלכם- אפשרות להקפיא לימודים למטרות נסיעה ומטרות נוספות.

למידה היברידית - Hyflex

עם עזרי לימוד חדשנים ללמידה פרונטלית בקמפוס בשילוב עם לימוד וירטואלי מהבית.

קליניקות משפטיות

לצד השאיפה למצוינות אקדמית, חרט המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט על דגלו את חיזוק המימד הערכי-חברתי. לכן משנת הלימודים תשפ"א הקליניקות המשפטיות נכנסו לתוכנית הלימודים כחלק משיעורי החובה, במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע משפטי לאוכלוסיות מיוחדות: מעוטי יכולות, משפחות שכולות, נכי צה"ל, נשים, ילדים ועוד ובכך יוצאים לעולם התעסוקה עם ניסיון מעשי ופרקטי בתחום המשפט. לפרטים נוספים אודות הקליניקות המשפטיות >>

תכנית אופק

מעודדת מצוינות ומוטיבציה לימודית, על ידי העשרת הסטודנטים בתכנים פרקטיים וחווייתיים, מעולם האקדמיה ומתחום ההעצמה האישית, לפרטים אודות התוכנית >>

בלעדי! תואר ראשון במשפטים בדגש על טכנולוגיה

רלוונטי לרוצים להשתלב במחלקות משפטיות בחברות הייטק ולעסוק בנושאי ליבה טכנולוגיים.

שת”פ עם גורמים אקדמיים בחו”ל

סטודנטים יוכלו להשתלב בפרויקטים במהלך השנה.

מסלול מואץ לתואר שני במשפטים

מסלול לימודים ייחודי המאפשר למשתתפים בו (העומדים בתנאי הקבלה) לסיים תואר ראשון ושני במשפטים (ללא תזה) בתוך כארבע וחצי שנים. לבוגרים הממשיכים לתואר שני מחכות הטבות רישום בלעדיות.

 להטבות רישום סמסטר אביב 

צפו בדרך שעברה הבוגרת עו"ד הילה עציוני


תוכניות לימוד שונות במהלך תואר ראשון במשפטים

מבוא למחקר משפטי

דרך תרגול בקבוצות לימוד קטנות, מקנה תוכנית הלימודים כלי עבודה למקצוע עריכת הדין, כתיבה משפטית-אקדמאית, קריאת פסקי דין, והיערכות לקראת בחינות.

אומנות הפרקליטות

טיעון וחקירת עדים, הכשרת הסטודנטים להופעה בבתי משפט ורכישת מיומנויות בטיעון וחקירת עדים באמצעות סימולציות והתנסות מעשית.

אופק למצויינות

מידי שנה, נבחרים להשתתף בכיתת המצוינות כ-50 סטודנטים בלבד שסיימו בהצטיינות שנים א' ו- ב'. ההשתתפות מעניקה נקודות זכות לתואר אך עיקר מטרתה הינה להעשיר את הסטודנטים בהשכלה רחבה מעולם המשפט. בכיתת המצוינות נפגשים הסטודנטים עם עורכי דין, שופטים ומשפטנים מובילים בתחומם.

סדנת משפט ושיפוט הלכה למעשה

במסגרת הסדנה, יוצמדו סטודנטים מצטיינים לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט ויסייעו בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט.

מתווה לימודים היברידי לתואר ראשון במשפטים LL.B

לא יחולו לימודים היברידים בסמסטר הראשון לסטודנטים בשנה א'. לשאר הסטודנטים שני ימי לימוד בקמפוס, יום לימוד אחד מהבית.

הכוון קריירה ואפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים

המרכז להכוון קריירה פועל לאורך כל תקופת הלימודים, להכנת הסטודנטים לקראת ההתמחות ומציאת עבודה לאחר קבלת התואר, המרכז מעביר סדנאות והרצאות בתחומי השמה משפטית בפרט ובנושאי מציאת וחיפוש עבודה בכלל, כגון יריד תעסוקה, סדנת הכנת קו"ח, הרצאות לקראת ראיונות התמחות, ועבודה, פאנל בוגרים ועוד. בתם התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון משרות בארגונים שונים כגון: עו"ד שכירים במשרדים פרטיים, עו"ד במגזר הציבורי: פרקליטות, הלשכה לסיוע משפטי, סנגוריה ציבורית וכו', עוזרים משפטיים לשופטים ולרשמים, יועצים משפטיים בחברות פרטיות ובגופים ציבוריים כגון: מפעל הפיס, עמותות, בנקים, חברות הייטק, חברות ביטוח ועוד לפרטים נוספים אודות המרכז להכוון קריירה >>

תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים

• תעודת בגרות ישראלית או תעודה שוות ערך ממוסדות תיכוניים בחו״ל*  בציון משוקלל של 85 ומעלה
• ציון בגרות במתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל בממוצע 70 ומעלה
• ציון מינימאלי של 85 במבחן אמיר״ם, את המבחן יש לבצע במרכז הארצי לבחינות והערכה ולפני פתיחת הלימודים,   ניתן להירשם כאן >>


• קבלת תלמידים בעלי תארים אקדמאיים או לימודים חלקיים ברמת תואר ראשון ממוסדות להשכלה גבוהה אחרים היא על פי החלטת ועדת ההוראה של התוכנית, בכפוף להצגת לימודים אקדמאיים זהים או דומים לאלה שבתוכנית ולהישגיים האקדמיים
• מועמדים שניגשו לבחינת בגרות בשפה שאינה עברית ידרשו בציון 100 לפחות בבחינת יע״ל
* מגישי תעודות מחו״ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך התעודה, ושקילה ממשרד החינוך.
** בחינת אמיר״ם תתקיים במועדים שונים, בתיאום עם מדור הרישום בשערי מדע ומשפט.

לטופס ההרשמה יש לצרף:

• צילום קביל של תעודת הבגרות.
• צילום ת.ז. הכולל את השם ומספר הזהות.
• צילום הציון בבחינה הפסיכומטרית/אמי״ר/אמיר״ם/מימ״ד ו-יע״ל.
• צילום תעודת שחרור מצה״ל או תעודת מילואים.
• טופס הוראת קבע חתום ע״י הבנק.
• לבעלי תארים - אישור הזכאות לתואר או תעודת בוגר או מוסמך וכן - גיליון ציונים.
• לבוגרי מכינה - תעודת סיום מכינה מאושרת וחתומה וכן - גיליון ציונים.
• לבוגרי מוסדות מחו״ל - אישור שקילה ממשרד החינוך.
• בהתאם לצורך, יש לצרף מסמכים נוספים כגון: תעודות מקצועיות ועוד.

*מגישי תעודות מחו”ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך התעודה, ושקילה ממשרד החינוך.

* בתוקף עד 31.01.23. ללא כפל מבצעים והנחות. מותנה במימוש במעמד פגישת הייעוץ. מימוש במועד מאוחר יותר מקנה 50% הנחה בדמי הרישום עד שבוע מיום הפגישה.

ניתן למצוא את כל המידע אודות פרטי הרישום לתואר ראשון במשפטים בעמוד זה >>

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה