בית הספר לחשבונאות >> תואר ראשון בחשבונאות B.A

תואר ראשון בחשבונאות B.A

מעוניינים להתברג בתפקידי מפתח בחברות ובארגונים מובילים? מחפשים מקצוע המבטיח תעסוקה בשפע ותנאים מעולים? אם כך, כדאי לכם ללמוד תואר ראשון בחשבונאות.
עלפי מגזין "גלובס" בשנת 2021 פירמות ראיית חשבון מודיעות על העלאות שכר גורפות למתמחים.

 

למה ללמוד תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

במועד האחרון של בחינת המועצה בחשבונאות פיננסית 100% הסטודנטים של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, שניגשו לבחינה בפעם הראשונה, עברו אותה בהצלחה!
תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט מספקים מענה לדרישה ההולכת וגוברת לרואי חשבון ולבעלי השכלה אקדמית מקיפה בתחום החשבונאות. 97% מבוגרי החוג משתלבים בעבודה כמתמחים כבר בסיום השנה השלישית ללימודים. בית הספר מקנה הכשרה מקיפה בענפי החשבונאות המודרנית, בשיטות הוראה מתקדמות ובמחשבה גם על היום שאחרי ביום הלימודים:

  שיתוף פעולה ייחודי-  פירמת רואי החשבון המובילה BDO מאפשרת סטודנטים נבחרים משערי מדע ומשפט בשנה השלישית ללימודיהם להתחיל התמחות  במשרדם, משרד רואי החשבון BDO, הינו הפירמה החמישית בגודלה בארץ ונמנה על אחד מששת המשרדים הגדולים בעולם.

  סיוע במציאת התמחות- שיתופי פעולה עם חמשת משרדי רואי החשבון המובילים בארץ, בנוסף לשת"פ עם פירמת BDO יצרנו קשרים עם המררדים הגדולים במשק כגון: PWC ו-KPMG ועוד.

  הכנה מיטבית למבחני המועצה – מרתון תרגולים מיוחד.

  גלריית מרצים מפוארת – בראש בית הספר לחשבונאות עומד ד”ר רוני לזר, מרצה בכיר ודמות מוערכת ופעילה בעולם האקדמי והפיננסי בישראל, בנוסף פועל במרכז צוות הוראה המורכב מבכירי רואי החשבון.

  תוכנית אופק למצוינות – לסטודנטים מצטיינים בשנה ג’ ללימודיהם.

למי מתאים תואר ראשון בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות המכונים גם לימודי ראיית חשבון, מיועדים לכל אדם המעוניין לרכוש מקצוע יוקרתי ומבוקש, ולכל מי שרוצה לשלוט בנתונים ולהבין עסקים, כלכלה, מיסים, השקעות בשוק ההון וכו'. התואר היוקרתי פותח דלתות ומאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים המובילים במשק המקומי ובעולם כולו.
מרבית מבוגרי תואר ראשון בחשבונאות משתלבים בתפקידים בכירים ומאתגרים בפירמות המובילות לראיית חשבון, בתפקידי מפתח במשרדי ממשלה ובחברות ציבוריות, ויש בוגרים הפותחים משרד פרטי לראיית חשבון או מתמקדים בתחום היזמות והייעוץ העסקי. המטרה העיקרית של התואר היא להכשיר את הבוגרים למבחני המועצה של רואה החשבון בישראל ולהקנות להם את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לעבודה כרואה חשבון בארגון מוביל.
חשוב לציין כי הלימודים מחייבים התמדה, השקעה ויכולות מתמטיות ולוגיות. לכן, מסלול הלימודים מתאים במיוחד למועמדים שאינם חוששים מגיליונות אקסל עם הרבה נתונים, ולכל אדם המסוגל לעבוד בריכוז במשך שעות ממושכות מול מסך המחשב ולקבל החלטות הנוגעות לנתונים כספיים, בהתאמה לתקנות ולחוקים המחייבים.
בנוסף, בית הספר לחשבונאות בשערי מדע ומשפט משתף פעולה עם פירמות מובילות לראיית חשבון, ובוגרי מסלול הלימודים יכולים להשתלב במשרדים המובילים לראיית חשבון בישראל כדוגמת PWC, BDOו-KPMG.


תואר ראשון בחשבונאות מבוססים על שני תחומים עיקריים:

הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט מתפרשים על פני שלוש וחצי שנים.
במסגרת הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים נדרשים ללמוד שני תחומים עיקריים:
חשבונאות ניהולית – התחום עוסק במידע פיננסי של ארגונים ובהכשרת רואי חשבון בעלי ידע מקיף בנושאים כמו תמחור, השקעות, הערכות ביצוע, ניהול ותכנון תקציבים וכדומה, כאשר רואה החשבון מסייע למקבלי ההחלטות בארגון ותפקידו קריטי להצלחת הארגון.
חשבונאות פיננסית – התחום עוסק ברישום, עריכת וניתוח דוחות ואירועים פיננסיים בהנהלת החשבונות של הארגון. תכלית החשבונאות הפיננסית היא בביצוע ביקורות ובהשגת סיכומים ותוצאות לצורך דיווח לבעלי עניין ולמקבלי ההחלטות בארגון וברשויות המס.
הלימודים כוללים קורסי חובה בסיסיים כמו מתמטיקה ושיטות מחקר, קורסים מתקדמים כמו כלכלה, מימון, שיווק, חקר ביצועים, מערכות מידע והתנהגות ארגונית, קורסי בחירה כמו יזמות וחדשנות טכנולוגית ועוד.

תוכנית הלימודים לתואר בחשבונאות

תוכנית הלימודים הממוקדת והעדכנית במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מקנה לבוגריה ידע תיאורטי ומעשי ברמה אקדמית גבוהה. התוכנית היוקרתית מותאמת לתפיסת החשבונאות המודרנית והחדשה. מטרת בית הספר לחשבונאות היא לעודד את הסטודנטים לתואר ראשון בחשבונאות לפתח חשיבה עצמאית, לנתח ולהבין את הנתונים והמספרים באופן מעמיק ומחוץ לקופסה, ולהשתלב בעולם העסקים והכספים המודרני.
הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט מתפרשים על פני שלוש וחצי שנים. הבוגרים זוכים לפטור מחלק ניכר מהבחינות של המועצה. תוכנית הלימודים מעניקה הכשרה מקצועית מעמיקה ויסודית בתחומי הליבה של עולם החשבונאות, הבוגרים זוכים לכלים מקצועיים ולהכרה מעמיקה בתחומים פיננסיים הקשורים לעולם החשבונאות כמו חשבות שכר, השקעות בשוק ההון, ביטוח פנסיוני, שמאות מקרקעין וכו'.
במסגרת הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים נדרשים ללמוד שתי נושאים עיקריות:

  • חשבונאות ניהולית – ענף ייעודי בתחום החשבונאות העוסק במידע פיננסי ובשימוש בנתונים חשבונאיים של ארגונים, לצורכי תכנון, פיקוח, בקרה, תמחור, קבלת החלטות וכיוצא בזה.
  • חשבונאות פיננסית – התחום עוסק ברישום, עריכת וניתוח דוחות ואירועים פיננסיים בהנהלת החשבונות של הארגון. תכלית החשבונאות הפיננסית היא בביצוע ביקורות ובהשגת סיכומים ותוצאות לצורך דיווח לבעלי עניין ולמקבלי ההחלטות בארגון וברשויות המס.

הלימודים כוללים קורסי חובה בסיסיים כמו מתמטיקה ושיטות מחקר, קורסים מתקדמים כמו כלכלה, מימון, חקר ביצועים, מערכות מידע והתנהגות ארגונית, קורסי בחירה כמו יזמות וחדשנות טכנולוגית ועוד.
ההכשרה המקצועית בלימודים מבוססת על רקע דיסציפלינרי, ידע וכלים מקצועיים בתחומים העיקריים הבאים:

  • חשבונאות ניהולית
  • חשבונאות פיננסית
  • מימון וטכנולוגיות מידע
  • מסים
  • ביקורת חשבונות
  • חוק, אתיקה ומשפט

לפרטים נוספים אודות תוכנית הלימודים לחצו כאן

הכוון קריירה ואפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים

בוגרי תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט זוכים לייעוץ ולליווי צמוד של המרכז להכוון קריירה. המרכז מציע שירותים רבים וחשובים לסטודנטים, כולל הכנה לראיונות עבודה, הרצאות אורח וכנסים בהשתתפות בכירים ממשרדי ה-TOP5. בוגרים המסיימים בהצלחה את תקופת ההתמחות ובחינות מועצת רואי החשבון, זוכים לביקוש רב בשוק העבודה. לרשותם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, תפקידים בכירים בפירמות ובמשרדים הגדולים לראיית חשבון, בתפקידים בכירים בארגונים המובילים במשק ובמשרדי ממשלה, ובאפשרות לעבוד במשרות בכירות ובתפקידי מפתח כמו רואי חשבון, חשבים, יועצי השקעות, מנהלי כספים, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצי מס, יועצים פיננסיים, סמנכ"ל כספים ועוד. כמו כן, יש בוגרים הפותחים משרד רואה חשבון עצמאי, ויש המנצלים את הידע התיאורטי והמעשי לצורך יזמות והקמת עסקים.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה