לימודי חשבונאות >> תואר ראשון בחשבונאות B.A

תואר ראשון בחשבונאות B.A

בשנים האחרונות הביקוש לרואי חשבון הולך וגדל, בשנת 2021 פירסם מגזין "גלובס" שפירמות ראיית חשבון מודיעות על העלאות שכר גורפות למתמחים. זה הזמן ללמוד תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט ולהתברג בתפקידי מפתח בחברות ובארגונים מובילים ובתנאים מעולים!

למה ללמוד תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?

בית הספר לחשבונאות מקנה הכשרה מקיפה בענפי החשבונאות המודרנית, בשיטות הוראה מתקדמות ובמחשבה גם על היום שאחרי יום הלימודים.

  שיתוף פעולה ייחודי-  פירמת רואי החשבון המובילה BDO מאפשרת לסטודנטים נבחרים משערי מדע ומשפט בשנה השלישית ללימודיהם להתחיל התמחות  במשרדם, משרד רואי החשבון BDO, הינו הפירמה החמישית בגודלה בארץ ונמנה על אחד מששת המשרדים הגדולים בעולם.

  סיוע במציאת התמחות- שיתופי פעולה עם חמשת משרדי רואי החשבון המובילים בארץ, בנוסף לשת"פ עם פירמת BDO יצרנו קשרים עם המשרדים הגדולים במשק כגון: PWC ו-KPMG ועוד.

  הכנה מיטבית למבחני המועצה – מרתון תרגולים מיוחד.

  גלריית מרצים מפוארת – בראש בית הספר לחשבונאות עומד ד”ר רוני לזר, מרצה בכיר ודמות מוערכת ופעילה בעולם האקדמי והפיננסי בישראל, בנוסף פועל במרכז צוות הוראה המורכב מבכירי רואי החשבון.

  תוכנית אופק למצוינות – לסטודנטים מצטיינים בשנה ג’ ללימודיהם.

צפו בסרטון וקבלו 5 סיבות למה כדאי ללמוד תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט:


100% מהסטודנטים שלנו עברו בהצלחה את בחינת לשכת רו"ח בשנת 2020

למי מתאים תואר ראשון בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות המכונה גם לימודי ראיית חשבון, מיועדים לכל אדם המעוניין לרכוש מקצוע יוקרתי ומבוקש, מרבית מבוגרי תואר ראשון בחשבונאות משתלבים בתפקידים בכירים ומאתגרים בפירמות המובילות לראיית חשבון, בתפקידי מפתח במשרדי ממשלה ובחברות ציבוריות, ויש בוגרים הפותחים משרד פרטי לראיית חשבון או מתמקדים בתחום היזמות והייעוץ העסקי.

המטרה העיקרית של התואר:

להכשיר את הבוגרים למבחני המועצה של רואה החשבון בישראל ולהקנות להם את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לעבודה כרואה חשבון בארגון מוביל. הלימודים בתואר יקנו לבוגריו שליטה בנתונים והבנה בעסקים, כלכלה, מיסים, השקעות בשוק ההון וכו'. התואר היוקרתי פותח דלתות ומאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים המובילים במשק המקומי ובעולם כולו.
חשוב לציין כי הלימודים מחייבים התמדה, השקעה ויכולות מתמטיות ולוגיות. לכן, מסלול הלימודים מתאים במיוחד למועמדים שאינם חוששים מגיליונות אקסל עם הרבה נתונים, ולכל אדם המסוגל לעבוד בריכוז במשך שעות ממושכות מול מסך המחשב ולקבל החלטות הנוגעות לנתונים כספיים, בהתאמה לתקנות ולחוקים המחייבים.

לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ לחצו כאן >>

תוכנית הלימודים לתואר בחשבונאות

הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט מתפרשים על פני שלוש וחצי שנים.
תוכנית הלימודים מקנה לבוגריה ידע תיאורטי ומעשי ברמה אקדמית גבוהה. התוכנית היוקרתית מותאמת לתפיסת החשבונאות המודרנית והחדשה ומטרתה לעודד את הסטודנטים לחשבונאות לפתח חשיבה עצמאית, לנתח ולהבין את הנתונים והמספרים באופן מעמיק ומחוץ לקופסה, ובכך להצליח להשתלב בשוק העבודה של עולם העסקים והכספים.
הבוגרים זוכים לפטור מחלק ניכר מהבחינות של המועצה. תוכנית הלימודים מעניקה הכשרה מקצועית מעמיקה ויסודית בתחומי הליבה של עולם החשבונאות, הבוגרים זוכים לכלים מקצועיים ולהכרה רחבה בתחומים פיננסיים הקשורים לעולם החשבונאות כמו חשבות שכר, השקעות בשוק ההון, ביטוח פנסיוני, שמאות מקרקעין וכו'.

נושאי הלימוד העיקריים:

הלימודים כוללים קורסי חובה בסיסיים כמו מתמטיקה ושיטות מחקר, קורסים מתקדמים כמו כלכלה, מימון, חקר ביצועים, מערכות מידע והתנהגות ארגונית, קורסי בחירה כמו יזמות וחדשנות טכנולוגית ועוד.
הכשרה המקצועית בלימודים מבוססת על רקע דיסציפלינרי, ידע וכלים מקצועיים בתחומים העיקריים כגון:

  • חשבונאות ניהולית
  • חשבונאות פיננסית
  • מימון וטכנולוגיות מידע
  • מסים
  • ביקורת חשבונות
  • חוק, אתיקה ומשפט

לתוכנית הלימודים המלאה לשנת הלימודים תשפ"ג לחצו כאן >>

תואר ראשון בחשבונאות מבוססים על שני תחומים עיקריים:

חשבונאות ניהולית:
התחום עוסק במידע פיננסי של ארגונים ובהכשרת רואי חשבון בעלי ידע מקיף בנושאים כמו תמחור, השקעות, הערכות ביצוע, ניהול ותכנון תקציבים וכדומה, כאשר רואה החשבון מסייע למקבלי ההחלטות בארגון ותפקידו קריטי להצלחת הארגון.

חשבונאות פיננסית:
התחום עוסק ברישום, עריכת וניתוח דוחות ואירועים פיננסיים בהנהלת החשבונות של הארגון. תכלית החשבונאות הפיננסית היא בביצוע ביקורות ובהשגת סיכומים ותוצאות לצורך דיווח לבעלי עניין ולמקבלי ההחלטות בארגון וברשויות המס. הלימודים כוללים קורסי חובה בסיסיים כמו מתמטיקה ושיטות מחקר, קורסים מתקדמים כמו כלכלה, מימון, שיווק, חקר ביצועים, מערכות מידע והתנהגות ארגונית, קורסי בחירה כמו יזמות וחדשנות טכנולוגית ועוד.

 

הכוון קריירה ואפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים


שיתוף פעולה פורה עם פירמת רואי החשבון המובילה BDO מאפשרת לסטודנטים הנבחרים משערי מדע ומשפט בשנה השלישית ללימודיהם להתחיל התמחות במשרדם, משרד רואי החשבון BDO, הינו הפירמה החמישית בגודלה בארץ ונמנת על אחד מששת המשרדים הגדולים בעולם.
בוגרי תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט זוכים לייעוץ ולליווי צמוד של המרכז להכוון קריירה. המרכז מציע שירותים רבים וחשובים לסטודנטים, כולל הכנה לראיונות עבודה, הרצאות אורח וכנסים בהשתתפות בכירים ממשרדי ה-TOP5. בוגרים המסיימים בהצלחה את תקופת ההתמחות ובחינות מועצת רואי החשבון, זוכים לביקוש רב בשוק העבודה. לרשותם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה: תפקידים בכירים בפירמות ובמשרדים הגדולים לראיית חשבון, בארגונים המובילים במשק ובמשרדי ממשלה. באפשרותם לעבוד במשרות בכירות ובתפקידי מפתח כמו רואי חשבון, חשבים, יועצי השקעות, מנהלי כספים, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצי מס, יועצים פיננסיים, סמנכ"ל כספים ועוד. כמו כן, יש בוגרים הפותחים משרד רואה חשבון עצמאי, ויש המנצלים את הידע התיאורטי והמעשי לצורך יזמות והקמת עסקים.

תנאי קבלה לתואר ראשון בחשבונאות

• תעודת בגרות ישראלית או תעודה שוות ערך ממוסדות תיכוניים בחו״ל*  בציון משוקלל של 90 ומעלה
• ציון בגרות במתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל בממוצע 70 ומעלה
• ציון מינימאלי של 85 במבחן אמיר״ם
• קבלת תלמידים בעלי תארים אקדמאיים או לימודים חלקיים ברמת תואר ראשון ממוסדות להשכלה גבוהה אחרים היא על פי החלטת ועדת ההוראה של התוכנית, בכפוף להצגת לימודים אקדמאיים זהים או דומים לאלה שבתוכנית ולהישגיים האקדמיים
• מועמדים שניגשו לבחינת בגרות בשפה שאינה עברית ידרשו בציון 100 לפחות בבחינת יע״ל
* מגישי תעודות מחו״ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך התעודה, ושקילה ממשרד החינוך.

לטופס ההרשמה יש לצרף:

• צילום קביל של תעודת הבגרות.
• צילום ת.ז. הכולל את השם ומספר הזהות.
• צילום הציון בבחינה הפסיכומטרית/אמי״ר/אמיר״ם/מימ״ד ו-יע״ל.
• צילום תעודת שחרור מצה״ל או תעודת מילואים.
• טופס הוראת קבע חתום ע״י הבנק.
• לבעלי תארים - אישור הזכאות לתואר או תעודת בוגר או מוסמך וכן - גיליון ציונים.
• לבוגרי מכינה - תעודת סיום מכינה מאושרת וחתומה וכן - גיליון ציונים.
• לבוגרי מוסדות מחו״ל - אישור שקילה ממשרד החינוך.
• בהתאם לצורך, יש לצרף מסמכים נוספים כגון: תעודות מקצועיות ועוד.

*מגישי תעודות מחו”ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך התעודה, ושקילה ממשרד החינוך.

ניתן למצוא את כל המידע אודות פרטי הרישום לתואר ראשון בחשבונאות בעמוד זה >>

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה