בית הספר לחשבונאות >> תואר ראשון בחשבונאות B.A

תואר ראשון בחשבונאות B.A

רוצים להבין איך עסקים וארגונים פועלים? מעוניינים להתברג בתפקידי מפתח בחברות ובארגונים מובילים? מחפשים מקצוע המבטיח תעסוקה בשפע ותנאים מעולים? אם כך, כדאי לכם ללמוד תואר ראשון בחשבונאות.
בית הספר לחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוקם על ידי פרופ' נסים ארניה, לשעבר ראש החוג לחשבונאות באונ' תל אביב. כיום, עומד בראש בית הספר לחשבונאות ד"ר רוני לזר – מרצה בכיר ודמות מוכרת ומוערכת באקדמיה ובעולם הפיננסי בישראל. לימודי חשבונאות בשערי מדע ומשפט מספקים מענה לדרישה ההולכת וגוברת לרואי חשבון ולבעלי השכלה אקדמית מקיפה בתחום החשבונאות.
תוכנית הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות מכינה את הבוגרים לקראת הבחינות המאתגרות של מועצת רואי החשבון בישראל. בשנת 2020, 100% מהבוגרים של המרכז האקדמי עברו את בחינות לשכת רואי החשבון.
תוכנית הלימודים ממוקדת ומקנה את כל הידע התיאורטי והמעשי, ובמקביל הסטודנטים זוכים לכלים חשובים ומפתחים יכולת לניתוח ביקורתי.

בחודש מאי 21 הודיעו פירמות "הביג-5" על העלאת שכר גורפת של המתמחים במשרדיהם, קראו את הכתבה >>

למי מתאים תואר בחשבונאות

לימודי חשבונאות, המכונים גם לימודי ראיית חשבון, מיועדים לכל אדם המעוניין לרכוש מקצוע יוקרתי ומבוקש, ולכל מי שרוצה לשלוט בנתונים ולהבין עסקים, כלכלה, מיסים, השקעות בשוק ההון וכו'. התואר היוקרתי פותח דלתות ומאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים המובילים במשק המקומי ובעולם כולו.
מרבית מבוגרי תואר ראשון בחשבונאות משתלבים בתפקידים בכירים ומאתגרים בפירמות המובילות לראיית חשבון, בתפקידי מפתח במשרדי ממשלה ובחברות ציבוריות, ויש בוגרים הפותחים משרד פרטי לראיית חשבון או מתמקדים בתחום היזמות והייעוץ העסקי. המטרה העיקרית של לימודי חשבונאות היא להכשיר את הבוגרים למבחני המועצה של רואה החשבון בישראל ולהקנות להם את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לעבודה כרואה חשבון בארגון מוביל.
חשוב לציין כי לימודי חשבונאות מחייבים התמדה, השקעה ויכולות מתמטיות ולוגיות. לכן, מסלול הלימודים מתאים במיוחד למועמדים שאינם חוששים מגיליונות אקסל עם הרבה נתונים, ולכל אדם המסוגל לעבוד בריכוז במשך שעות ממושכות מול מסך המחשב ולקבל החלטות הנוגעות לנתונים כספיים, בהתאמה לתקנות ולחוקים המחייבים.


לימודי חשבונאות מבוססים על שני תחומים עיקריים:

חשבונאות ניהולית – התחום עוסק במידע פיננסי של ארגונים ובהכשרת רואי חשבון בעלי ידע מקיף בנושאים כמו תמחור, השקעות, הערכות ביצוע, ניהול ותכנון תקציבים וכדומה, כאשר רואה החשבון מסייע למקבלי ההחלטות בארגון ותפקידו קריטי להצלחת הארגון.
חשבונאות פיננסית – התחום עוסק בעריכת דוחות פיננסיים לארגונים, בביצוע ביקורות וכדומה.
החל משנת הלימודים הקרובה חלה חובת שנת השלמה על כלל הסטודנטים ללימודי חשבונאות. שנת ההשלמה נועדה להכין את הסטודנט לקראת המבחנים והוצאת רישיון לראיית חשבון. זו הסיבה מדוע לימודי חשבונאות נמשכים 3.5 שנים ולא 3 שנים כפי שהיה עד כה.
בנוסף, בית הספר לחשבונאות בשערי מדע ומשפט משתף פעולה עם פירמות מובילות לראיית חשבון, ובוגרי מסלול הלימודים יכולים להשתלב במשרדים המובילים לראיית חשבון בישראל כדוגמת PWC, BDOו-KPMG.
בוגרי לימודי חשבונאות בשערי מדע ומשפט זוכים לייעוץ ולליווי צמוד של המרכז להכוון קריירה. המרכז מציע שירותים רבים וחשובים לסטודנטים, כולל הכנה לראיונות עבודה, הרצאות אורח וכנסים בהשתתפות בכירים ממשרדי ה-TOP4.

תוכנית הלימודים לתואר בחשבונאות

תוכנית הלימודים הממוקדת והעדכנית במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מקנה לבוגריה ידע תיאורטי ומעשי ברמה אקדמית גבוהה. התוכנית היוקרתית מותאמת לתפיסת החשבונאות המודרנית והחדשה. מטרת בית הספר לחשבונאות היא לעודד את הסטודנטים לתואר ראשון בחשבונאות לפתח חשיבה עצמאית, לנתח ולהבין את הנתונים והמספרים באופן מעמיק ומחוץ לקופסה, ולהשתלב בעולם העסקים והכספים המודרני.
הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט מתפרשים על פני שלוש וחצי שנים. הבוגרים זוכים לפטור מחלק ניכר מהבחינות של המועצה. תוכנית הלימודים מעניקה הכשרה מקצועית מעמיקה ויסודית בתחומי הליבה של עולם החשבונאות, הבוגרים זוכים לכלים מקצועיים ולהכרה מעמיקה בתחומים פיננסיים הקשורים לעולם החשבונאות כמו חשבות שכר, השקעות בשוק ההון, ביטוח פנסיוני, שמאות מקרקעין וכו'.
במסגרת הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול התמחות, לבחירתם שתי התמחויות עיקריות:
• חשבונאות ניהולית – ענף ייעודי בתחום החשבונאות העוסק במידע פיננסי ובשימוש בנתונים חשבונאיים של ארגונים, לצורכי תכנון, פיקוח, בקרה, תמחור, קבלת החלטות וכיוצא בזה.
• חשבונאות פיננסית – התחום עוסק ברישום, עריכת וניתוח דוחות ואירועים פיננסיים בהנהלת החשבונות של הארגון. תכלית החשבונאות הפיננסית היא בביצוע ביקורות ובהשגת סיכומים ותוצאות לצורך דיווח לבעלי עניין ולמקבלי ההחלטות בארגון וברשויות המס.
הלימודים כוללים קורסי חובה בסיסיים כמו מתמטיקה ושיטות מחקר, קורסים מתקדמים כמו כלכלה, מימון, שיווק, חקר ביצועים, מערכות מידע והתנהגות ארגונית, קורסי בחירה כמו יזמות וחדשנות טכנולוגית ועוד.
ההכשרה המקצועית בלימודי חשבונאות מבוססת על רקע דיסציפלינרי, ידע וכלים מקצועיים בתחומים העיקריים הבאים:
• חשבונאות ניהולית
• חשבונאות פיננסית
• מימון וטכנולוגיות מידע
• מסים
• ביקורת חשבונות
• חוק, אתיקה ומשפט

לפרטים נוספים אודות תוכנית הלימודים לחצו כאן

דרישות בשוק העבודה לבוגרי תואר ראשון בחשבונאות

בוגרי לימודי חשבונאות המסיימים בהצלחה את תקופת ההתמחות ובחינות מועצת רואי החשבון, זוכים לביקוש רב בשוק העבודה. לרשות הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, הם מאיישים תפקידים בכירים בפירמות ובמשרדים הגדולים לראיית חשבון, מתברגים בתפקידים בכירים בארגונים המובילים במשק ובמשרדי ממשלה, ובאפשרותם לעבוד במשרות בכירות ובתפקידי מפתח כמו רואי חשבון, חשבים, יועצי השקעות, מנהלי כספים, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצי מס, יועצים פיננסיים, סמנכ"ל כספים ועוד.

כדאי לדעת כי בוגרי תואר ראשון בחשבונאות לרוב מתחילים את הקריירה שלהם במשרדים המובילים לראיית חשבון, ולאחר שהם רוכשים ידע וצוברים ניסיון מעשי, רבים מהם מפתחים קריירה במגזר הפרטי או הציבורי בתפקידי ניהול בכירים, לדוגמה מנהל כספים בארגון מוביל וגדול, מנכ"ל של חברה, חשב שכר בכיר וכו'. כמו כן, יש בוגרים הפותחים משרד רואה חשבון עצמאי, ויש בוגרים המנצלים את הידע התיאורטי והמעשי לצורך יזמות והקמת עסקים.

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה