המחשה לתואר ראשון במנהל עסקים
מאמרים בנושא ניהול >> מהו הערך המוסף של רואה חשבון לעסק שלך?

מהו הערך המוסף של רואה חשבון לעסק שלך?

עסקים קטנים ובינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק הישראלי, הם מהווים למעלה מ-85% מכלל הגופים במגזר העסקי ותורמים רבות ליציבות הכלכלה ולאבטלה נמוכה. כל יזם ובעל עסק זקוק בין היתר לרואה חשבון מקצועי ומנוסה, אך רבים מבעלי העסקים משוכנעים כי תפקידו של רואה החשבון מסתכם בהכנת הדו"ח השנתי המוגש למס הכנסה ובייעוץ בענייני מס. למעשה, לרואי חשבון יש תפקידים נוספים בעלי ערך מוסף לעסק שלכם, למשל בקרה פנימית, ניהול תזרים מזומנים, ייעוץ בנושאי מימון ואשראי, סיוע בנושאי תמחור, מיסים ועוד.

ליווי צמוד לאורך כל חיי העסק

רואה חשבון הוא איש מקצוע מנוסה והוא מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר לניהול תקין ונכון של העסק שלכם. רואה חשבון ילווה אתכם באופן אישי וצמוד מרגע שקיבלתם החלטה להקים עסק חדש, והוא יעניק לכם מעטפת שירותים רחבה לאורך כל חיי העסק. רואה חשבון מייצג את בעלי העסקים מול רשויות המס בישראל, הוא מנהל את תזרים המזומנים של העסק שלכם ויסייע לכם להבין מהו היקף הרווחים שלכם לאחר קיזוז הוצאות ועלויות שונות. 

רואה חשבון שולט בחוקים ובתקנות המיסוי, הוא מספק מגוון שירותים כגון הגשת דיווח חד או דו חודשי לרשויות הרלוונטיות, מילוי והגשת הדו"ח השנתי הנדרש למס הכנסה, הכנת הצהרת הון ועוד. כמו כן, בשלב הקמת העסק יש לרואה חשבון תפקיד חשוב ביותר כיוון שהוא יסביר לכם ויסייע לכם לקבל החלטה נכונה ושקולה לגבי סוג ההתאגדות העסקית, כלומר האם כדאי לכם לפתוח עוסק מורשה, עוסק פטור או חברה בע"מ.

מגוון שירותים עסקיים ופיננסיים

כדאי לדעת כי במהלך לימודי ראיית חשבון הסטודנטים רוכשים ידע מעמיק ומקיף במגוון תחומים ונושאים, הרבה מעבר לכללי החשבונאות. תוכנית הלימודים לתואר בחשבונאות כוללת נושאי לימוד רבים כגון דיני מיסים, ביקורת, שוק ההון, שיווק, כלכלה, חשבונאות פיננסית, ניהול סיכונים פיננסיים, מיסוי בינלאומי, מיסוי מקרקעין ועוד. 

במהלך לימודי ראיית חשבון הסטודנטים רוכשים ידע חשוב גם בנושאי תמחור, השקעות, ניהול תקציב, פתרונות מימון, הערכות ביצוע וכדומה. הלימודים מכשירים את רואי החשבון לעתיד על מנת שהבוגרים יוכלו לסייע לבעלי עסקים ולמנהלים בכירים בארגונים לקבל החלטות שקולות בתחומים עסקיים ופיננסיים.

לכן, לרואי החשבון יש תפקיד חשוב מעבר לעריכת דוחות פיננסיים, כיוון שהשירותים שלהם הם בעלי ערך מוסף לבעלי העסקים ולמקבלי ההחלטות. כך לדוגמה, רואה חשבון יכול לסייע לכם בבקרה פנימית בארגון שלכם, הבקרה הפנימית חשובה ובעלת ערך מוסף עבורכם כיוון שרואה החשבון שלכם יוכל להצביע על תהליכי עבודה שאינם יעילים בעסק, לאבחן חוסר יעילות ובזבוז במצבת כוח האדם בחברה, לגלות תרמיות שבוצעו על ידי עובדים או ספקים, ולייעץ לכם כיצד לייעל את העבודה בעסק כדי לשפר ביצועים, להגדיל מכירות ולשפר את הרווחיות.

בנוסף, רואי חשבון יכולים לסייע לכם בנושאי תמחור, מימון, השקעות, מלאי, אשראי וכדומה. המומחיות שלהם מסייעת לכם לנהל את העסק ולשפר את ביצועיו.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה