דבר ראש החוג לחשבונאות

דבר ראש החוג לחשבונאות

 

החוג לחשבונאות השייך לפקולטה לניהול, במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוקם בראש ובראשונה במטרה להקנות הכשרה רחבה בענפי החשבונאות המודרנית בשיטות הוראה מתקדמות ועל פי התקינה החשבונאית והתחיקה המשפטית בארץ.
מסלול הלימודים מקנה לבוגרי התכנית תואר B.A בחשבונאות לאחר שלוש וחצי שנות לימוד. סיום הלימודים בהצלחה מקנה לבוגרים פטור ממרבית הבחינות של מועצת רואי החשבון לקבלת תואר רואה - חשבון בישראל.
במסגרת תכנית הלימודים ל- B.A , מקנה החוג הכשרה מקיפה בתחומי הליבה בחשבונאות כמו גם בתחומים המשיקים לו. אלה כוללים רקע דיסציפלינארי וכלים מקצועיים בתחומי החשבונאות הפיננסית והניהולית, מסים, ביקורת חשבונות, כלכלה, סטטיסטיקה, משפטים ומערכות מידע ממוחשבות. וזאת, במטרה להציב את הבוגרים במשרדי רואי חשבון בארץ, במשרות של מנהלי כספים בחברות, אנליסטים בבתי השקעות, וכן במשרות אחרות, כמו כינוס נכסים ופרוק חברות. במקביל, תכנית הלימודים מכינה את הסטודנטים להתמודדות עם הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון. בחינות אלו הינן אחידות לכל תלמידי החשבונאות מכל המוסדות האקדמיים בארץ.
במקביל ללימודי התואר בחשבונאות, מאפשרת התוכנית רכישת ידע והכשרה לצורך בחינות רישוי בתחומים פיננסים המשיקים לעבודת רואי החשבון, כגון יעוץ השקעות, ביטוח פנסיוני, חשבות שכר ושמאות מקרקעין. תכנית הלימודים משלבת אשכולות ידע מתחומי הכלכלה, מימון ומדעי הנתונים.
הוראת הקורסים מתבצעת על ידי מרצים שהשלימו את לימודי הדוקטורט באוניברסיטאות מובילות בארץ ובארה"ב, רואי חשבון בכירים מהפרקטיקה, וכן משפטנים בכירים ואנשי מקצוע מרכזיים בשטחי המסים, הכלכלה, המתמטיקה, הסטטיסטיקה וחקר ביצועים. יחד איתם, מטרתנו ליצור אווירת הוראה אוהדת וחווית לימוד מאתגרת בתחום שהינו מאושיות הכלכלה בארץ ובעולם.

בברכה,
ד”ר רוני לזר, רו”ח
ראש החוג לחשבונאות

 

ד"ר (רו"ח) רוני לזר הוא ראש החוג לחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. לפני הצטרפותו לצוות ההקמה של החוג לחשבונאות במרכז, שימש רוני איש סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת יוסטון בטקסס.
רוני משמש כמרצה בתוכניות מובילות למנע"ס (MBA &  EMBA) בארץ, בארה"ב, באירופה ובמזרח אסיה ב 15 השנים האחרונות. בין היתר הוא מלמד כמרצה אורח ב INSEAD בצרפת וסינגפור, ב - Purdue University, University of North Carolina,  ו - Southern Methodist University בארה"ב ועוד. לאורך שנות ההוראה בבתי הספר השונים הוא זכה לפרסי הוראה רבים והיה אחראי על מערכי שיפור הוראה והטמעת טכנולוגיות למידה מתקדמות.
רוני מספק שרותי ייעוץ, הערכות שווי ומעביר סדנאות בחשבונאות ומימון לחברות בינ"ל בארץ ובעולם. הוא סיים את לימודי הדוקטורט בחשבונאות בבית הספר שטרן למנע"ס (Stern School of Business) באוניברסיטת ניו-יורק (New York University) בשנת 2004. את התארים השני (MBA) והראשון (כלכלה וחשבונאות) הוא למד וסיים בהצטיינות באוניברסיטת תל-אביב.
רוני מחזיק ברישיון רואה חשבון בישראל ועבד כיועץ וכמבקר בפירמות ראיית החשבון הבינ"ל ארתור אנדרסן (Arthur Andersen) ו – BDO בישראל.

לעמוד המלא של ד"ר לזר לחצו כאן

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה