תמונת רקע
בית הספר למשפטים >> מאמרים בנושא לימודי משפטים >> מה לבדוק לפני שנרשמים לתואר שני במשפטים

מה לבדוק לפני שנרשמים לתואר שני במשפטים

מה לבדוק לפני שנרשמים לתואר שני במשפטים

מעוניין ללמוד תואר שני במשפטים? האם חייבים תואר ראשון במשפטים כדי להתקבל למסלול הלימודים לתואר שני במשפטים? האם אפשר לעבוד במקביל ללימודים? ובכן, רגע לפני שנרשמים לתואר שני במשפטים כדאי לבדוק מהם תנאי הקבלה, היכן אפשר ללמוד, סגל ההוראה במסלול הלימודים, תוכנית הלימודים, מסלולי לימוד אפשריים, משך הלימודים ועלות.

תנאי הקבלה לתואר שני במשפטים

תנאי קבלה למשפטים (תואר שני) משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך רוב מוסדות האקדמיה המציעים תואר מוסמך במשפטים (LL.M) קבעו תנאי קבלה יחסית דומים. כדי להתקבל ללימודים הסטודנט חייב להיות בעל תואר ראשון במשפטים ממוסד אקדמי מוכר בישראל או בחו"ל, בציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים בעלי ניסיון מעשי של לפחות 12 שנה בתחום המשפט, וכל עוד ממוצע הציונים שלהם נע בטווח 75 עד 79, יכולים להירשם ללימודים לתואר שני במשפטים.

חשוב לדעת כי מועמד לתואר שני במשפטים שלמד תואר ראשון במשפטים במוסד מוכר בחו"ל, חייב לשלוח למכללה בה הוא מעוניין ללמוד תרגום של התעודות השונות. התרגום חייב להיעשות על ידי מתורגמן מוסמך, ויש לצרף למסמכים המתורגמים גם אישור נוטריון ובהתאם לצורך אישור רשמי מהשגרירות במדינה בה המועמד למד.

עלויות ושכר לימוד

לפני הלימודים חשוב לבדוק מהן עלויות שכר הלימוד, ומהן אפשרויות התשלום, קבלת מלגות וכדומה. מכללה מקצועית ומובילה ללימודים משפטים דורשת שכר לימוד לתואר מוסמך במשפטים בגובה 24,000 ₪. חשוב לדעת כי הלימודים לתואר שני נפרסים על פני שנתיים, 4 סמסטרים רצופים. כמו כן, במעמד הרישום יש לשלם אגרה בסך 400 ₪.    

כיום, ברוב מוסדות הלימוד אפשר לשלם במגוון דרכים ושיטות, לדוגמה באמצעות כרטיסי אשראי, שיקים או באמצעות טופס הרשאה לחיוב חשבון הבנק של הסטודנט. 

מבנה ותוכנית הלימודים

מומלץ לבדוק בקפידה את מבנה ותוכנית הלימודים במכללה, חשוב לציין כי מוסדות הלימוד מציעים תוכנית לימודים מעט שונה. הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול התמחות במסגרת תוכנית הלימודים, ובנוסף יש קורסי חובה העוסקים בעיקר בהרחבה על סוגיות משפטיות שנלמדו במהלך הלימודים לתואר ראשון במשפטים, ויש לקחת גם קורסי בחירה, ובדרך כלל להשתתף בשני סמינריונים מחקריים.

בסמסטר הראשון לומדים קורסי חובה, ובהמשך יש להשלים לימודי חובה נוספים, לבחור קורסי בחירה רלוונטיים ולהשתתף בתרגולים ובסמינריונים. כדאי לבדוק מראש מהם קורסי החובה והבחירה כדי להבין באיזה סוגיות משפטיות עוסקים במהלך הלימודים, והאם הקורסים השונים בוחנים את הסוגיות מבחינה מעשית ולא רק תיאורטית. 

סגל המרצים

תואר שני (LL.M) במשפטים מרחיב ומעמיק את הידע שהסטודנט רכש בלימודים לתואר ראשון במשפטים, במהלך הלימודים רוכשים ידע מעמיק ומקיף גם בתחומי לימוד חדשים, בהתאם למסלול ההתמחות שבוחרים, רוכשים כלי מחקר מתקדמים ומשפרים יכולות שונות, בין היתר את יכולת הניסוח והכתיבה המשפטית.

מעוניינים בלימודי משפטים היכנסו לעמוד בית ספר למשפטים

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה