בית הספר למדיניות ציבורית >> תכנית הלימודים B.A במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט

תכנית הלימודים B.A במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט

מבנה הלימודים

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סמינריונים וקורסים באנגלית. במסגרת הלימודים ילמדו בין היתר קורסי מבוא, קורסים במשפט ציבורי, משטר מדינת ישראל, ממשל פוליטיקה ותקשורת, מדיניות ציבורית ומנהיגות ארגונית ופוליטית, המגזר השלישי, דיני עבודה, דיני מכרזים, רגולציה ועוד.
סטודנט בשערי מדע ומשפט יקבל את תוכנית הלימודים במועדים שייקבעו לכך על ידי הנהלת המרכז האקדמי.
הנהלת שערי מדע ומשפט תקבע באיזה קורס ישתתף הסטודנט: באנגלית, בתרגולים ובקורסי החובה.

תכנית הלימודים

הלימודים בתוכנית לתואר ראשון בלימודים בינתחומיים במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט מתנהלים במסלול ערב במשך 3 ימים בשבוע, 2 ימים אחה”צ ויום שישי (לימודים בחלקם מקוונים)**. הלימודים מתקיימים ברובם במסגרת סמסטריאלית ומתפרשים על פני 7 סמסטרים רציפים. סך נקודות הזכות הנדרשות להשלמת התואר הוא 120 נ”ז.

לפירוט מקצועות החובה לחץ כאן

התואר במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט מאפשר לכם להשפיע באופן פעיל על אופייה של מדינת ישראל בשנים הקרובות, זאת תוך פיתוח מנהיגות ניהולית והקניית הבנה עמוקה בתהליכים העוברים על ישראל ובדרכי הפעולה וההשפעה עליהם.


משאבי אנוש

במסגרת התואר, יוכל הסטודנט לבחור קורסים בדגש על משאבי אנוש, אשר יקנו לו כלים ניהוליים מהמעלה הראשונה לניהול ולהשבחת ההון האנושי בארגון וכן יסייעו לו לצלוח אתגרים מקומיים וגלובליים.

ברור לכולם כי המשאב האנושי הינו הפקטור החשוב והמשמעותי בכל תעשיה ותחום. בעידן בו כוח האדם מתחלף תדיר, עולה החשיבות של ניהול אפקטיבי של ההון האנושי, כמו גם של שימורו, התוויית הכשרות במהלך העבודה וכו’.

ההתמחות במשאבי אנוש מאפשרת לך לרכוש כלים ניהוליים מהמעלה הראשונה, לניהול ולהשבחת ההון האנושי בארגון, ולסייע לו לצלוח אתגרים מקומיים וגלובליים.

קריירה במגזר הציבורי והפרטי
התואר פותח בפניכם אופק תעסוקתי במגוון תחומים המאופיינים ביציבות כלכלית:
תפקידים בכנסת, מנהל מקרקעי ישראל, מועצות מקומיות ועיריות, הסקטור הפרטי ועוד.
בנוסף, התואר יעניק לכם כלים להתמודד בעתיד במכרזים לתפקידים ממשלתיים ולתפקידים בחברות ציבוריות ופרטיות.

**להנהלת המרכז האקדמי שמורה הזכות להאריך או לקצר את משך הלימודים, לשנות את מועדי תחילת הסמסטרים וסיומם, היקף שעות ההוראה השבועיות, החופשות ומועדי הבחינות וכן להודיע על שינויים אחרים בלוח הזמנים האקדמי, מכל סיבה ניהולית או אקדמית לפי שיקול דעתה. סטודנט אשר החל ללמוד במסגרת זו, יוכל להשלים לימודיו וזאת בתנאי שלא עברו יותר משש שנים מאז החל לימודיו בשערי מדע ומשפט.

 

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה