תמונת רקע
לימודי משפטים >> מאמרים בנושא לימודי משפטים >> למה כדאי ללמוד לתואר שני במשפטים?

למה כדאי ללמוד לתואר שני במשפטים?

מתעניינים בלימודים לתואר שני במשפטים? 

האם התואר השני במשפטים יעניק לכם יתרון בראיונות עבודה ובקריירה? 

תואר מוסמך במשפטים (LL.M) הוא ללא ספק תואר יוקרתי ומבוקש בישראל, הלימודים מעמיקים ומקנים לסטודנטים ידע מקיף ונרחב בתחום המשפטים ולא מעט לומדים לתואר שני במשפטים כדי להעשיר את הידע שלהם ולזכות ביתרון בתחום הרווי של עורכי דין.

כדאי לדעת כי תוכנית הלימודים לתואר שני במשפטים מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון במשפטים (LL.B). זהו מסלול לימודים מעניין ומרתק המאפשר לסטודנטים להרחיב את הידע שלהם בתחומי המשפט המוכרים, להעצים את יכולות הכתיבה המשפטית שלהם ולשפר את יכולות המחקר בתחום הרלוונטי עבורם. במהלך הלימודים רוכשים כלים מחקריים מתקדמים, עוסקים בסוגיות משפטיות מעניינות ומורכבות מבחינה מעשית ולא רק מנקודת מבט תיאורטית, מפתחים ראייה משפטית רחבה יותר ועוד.

העשרה מקצועית וכלי מחקר

על פי נתוני האקדמיה רוב הסטודנטים לתואר שני במשפטים חוזרים לאקדמיה כדי להעשיר את הידע המקצועי שלהם בתחום המשפטים, ובעיקר הם בוחרים ללמוד תואר מוסמך במשפטים לצורך קבלת גמול, שיפור בשכר ותנאי העבודה וכדי שיכירו בהם כמומחים ואנשי מקצוע מובילים. חלק מזערי מהנרשמים לתואר שני במשפטים בוחרים ללמוד כדי לרכוש כלי מחקר מעמיקים ואיכותיים יותר במטרה להשתלב לאחר הלימודים בצמרת האקדמיה בארץ. כמו כן, יש סטודנטים הבוחרים ללמוד לתואר שני לפני הקמת משרד עצמאי, כיוון שתואר מוסמך במשפטים נחשב ליוקרתי ומרשים במיוחד, ומסיבות שיווקיות רוכשים את התואר היוקרתי שיכול לסייע בקידום המשרד החדש וביצירת תדמית של משרד עורכי דין מקצועי ומוביל.

ראוי לציין כי תואר שני במשפטים יכול לסייע לבוגרים להשתלב בקלות במשרדי עורכי דין גדולים ומוכרים. התחרות על כל משרה במשרדי עורכי דין מובילים בארץ היא עצומה, והתואר השני יכול לסייע למועמדים בגלל היוקרה שלו וכמובן בגלל הידע המשפטי המעמיק יותר. יחד עם זאת, כדאי לברר מראש מהם מסלולי ההתמחות לתואר מוסמך במשפטים כיוון שהמשרדים הגדולים מחפשים בעיקר משפטנים בעלי ידע מקיף בתחומים כמו משפט בינלאומי, משפט מסחרי, משפט ממשל ופוליטיקה וכיוצא בזה. חשוב לזכור כי שוק עורכי הדין בישראל מוצף במשפטנים לכן זהו שוק רווי בתחרות, וכדי להצליח בו יש לרכוש כלים נוספים.

הזדמנויות עבודה לבעלי תואר שני

תואר מוסמך במשפטים מאפשר לבוגרים לקבל הזדמנויות עבודה אטרקטיביות יותר בגלל הידע המשפטי המעמיק שברשותם, כלי המחקר ויכולת ההתנסחות. בעלי המשרדים לעריכת דין, כמו גם ארגונים וגופים ציבוריים או ממשלתיים, כל אלו ועוד מודעים ליכולות של בעלי תואר שני במשפטים, וכאשר מגייסים עורכי דין ומשפטנים לתפקידים שונים, לרוב ישנה עדיפות ברורה לבעלי תואר שני. 

התואר השני במשפטים בא לידי ביטוי גם בשכר גבוה יותר, בעיקר למשפטנים במגזר הציבורי אך פחות במגזר הפרטי.  

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה