תמונת רקע
בית הספר למשפטים >> מאמרים בנושא לימודי משפטים >> קצת על תואר ראשון במשפטים

קצת על תואר ראשון במשפטים

תואר ראשון במשפטים הינו תואר נחשק ופופולרי בישראל, תואר זה אינו פשוט וכלול בתוכו קורסים שונים בדינים וחוקים ודרישותיו גבוהות במיוחד.

על מנת ללמוד תואר במשפטים במוסדות שונים הנכם זקוקים לציוני בגרות גבוהים ובכן לממוצע פסיכומטרי גבוה. למרות שהדרישות ללימודי משפטים הינם גבוהות יחסית לתארים אחרים, סטודנטים רבים פונים ללימודי תואר במשפטים. יש לציין כי כיום תוכלו ללמוד במכללות שונות הפזורות ברחבי הארץ בהם הדרישות לקבלה אינן גבוהות, אך עם זאת שכר הלימוד גבוה יותר.


מסלול הלימודים

מסלול הלימודים נמשך לרוב כ – 3.5 שנים בהן הסטודנטים רוכשים על ידי לימוד מעמיק בתחום, את הכלים הדרושים על מנת לעסוק בעריכת דין ומשפט. במהלך לימודי תואר ראשון במשפטים נחשפים הסטודנטים לתחומים רבים בהם ניתן לעסוק ולהתמחות לאחר הלימודים כמו -  פלילים, משפט אזרחי, דיני משפחה ועוד לא מעט נושאים. הלימודים אינם קלים ודורשים למידה מרובה וכן שינון רב של חוקים ופסקי דין במגוון תחומים.


שילוב של תארים נוספים

כיום סטודנטים רבים משלבים עם לימודי משפטים תארים נוספים במסלול דו חוגי וכן ללמוד מקצוע נוסף ושונה. לדוגמא, לימודי תואר במשפטים וכן תואר ראשון במנהל עסקים. שני תחומים אלו דומים זה לזה ומשלימים בצורה מסוימת זה את זה ולאחר סיום הלימודים האפשרויות רחבות יותר למציאת עבודה בתחומים אלו.


מגוון אפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים

בסיום הלימודים לתואר הראשון במשפטים, סטודנטים מחויבים לצבור ניסיון ולבצע התמחות בתחום במשרדי עורכי דין. ההתמחות לאחר הלימודים הינה קריטית מכיוון שהיא יכולה לפתוח דלתות רבות לסטודנטים ואף משרדים רבים לאחר ההתמחות של אותו סטודנט קולטים אותו למשרד לעבודה קבועה. מעבר לכך מדובר במשרה מכובדת ויוקרתית והשכר בה מכובד מאוד.

לחצו כאן לעוד מידע על תואר ראשון במשפטים

מוזמנים לקרוא בנוסף: לימודי ערב במשפטים

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה