תמונת רקע
לימודי משפטים >> מאמרים בנושא לימודי משפטים >> מה לומדים בקורס גישור ומהו תפקידו של המגשר?

מה לומדים בקורס גישור ומהו תפקידו של המגשר?

קורס גישור של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים להתמודדות עם תהליך הגישור. הקורס מיועד לא רק לעורכי דין מוסמכים אלא לכל אדם המעוניין להיות מגשר מוסמך ולסייע לאנשים ולחברות לפתור וליישב סכסוכים ומחלוקות. לימודי גישור גם נותנים כלים אפקטיביים לחיים אשר יכולים לעזור בכל מצב בו מתעוררות מחלוקות בין אנשים.

 

חשוב לדעת כי תחום הגישור חולש על כל תחומי החיים, לרבות סכסוכים עסקיים וכלכליים, סכסוכים בין בני המשפחה, דיני אישות, סכסוכי עבודה ועוד. תחום הגישור מהווה פתרון מצוין ליישוב סכסוכים ולפתרון בעיות ומחלוקות, הוא גם מקל על העומס בבתי המשפט בישראל, מקצר הליכים משפטיים ומאפשר לצדדים לפתור את המחלוקת ביניהם מחוץ לכותלי בית המשפט. 

מטרת הקורס

תחום הגישור מהווה חלופה להתדיינות בבתי המשפט ולהליכים משפטיים מורכבים, ממושכים, יקרים ומתישים. בשנים האחרונות החלו רבים לפנות למגשרים המנוסים והמוסמכים כדי ליישב מחלוקות ולפתור סכסוכים בהסכמה, כאשר בשיטה האלטרנטיבית הצדדים למחלוקת מנסים לסיים את הסכסוך באמצעות הידברות וניסיון להגיע לפשרה המקובלת על שני הצדדים, לעומת ההליך המשפטי בו השופטים נדרשים להכריע בסכסוכים. המגשר הנמצא בתווך מהווה גורם ניטרלי והוא מסייע בניהול המשא ומתן כדי שהצדדים יחתמו בסוף ההליך על הסכם.

כדאי לדעת כי בתי המשפט שולחים לא פעם את הצדדים להליכי גישור, בעיקר במקרים של תיקים בהם סכום התביעה אינו גבוה. לכן, הקורס נועד להכשיר מגשרים לקראת מילוי תפקידם, מסלול הלימודים מקנה מיומנויות ושיטות שונות ועדכניות לגישור, לרבות הבנת האינטרסים השונים של הזולת, היבטים משפטיים בהליך הגישור, אתיקה וכדומה. 

נושאי הלימוד בקורס גישור

לימודי גישור כוללים מגוון רחב של נושאי לימוד וכוללים בין השאר סוגיות וסיטואציות מהחיים, בין נושאי הלימוד:

  • תפקידי המגשר
  • כללי האתיקה בתחום הגישור
  • שיטות ליישוב סכסוכים
  • עקרונות ניהול המשא ומתן
  • מודל התקשורת בגישור
  • שלבי הגישור
  • סוגיות מורחבות בגישור
  • עריכת הסכמים (סדנה)

ראוי לציין כי במהלך הקורס, הנמשך כ-60 שעות לימוד אקדמיות, יש להשתתף בשיעורים פרונטליים, בסימולציות, במשחקי תפקידים ובתרגולים. הקורס כולל 10 מפגשים במסלול ערב המאפשר לסטודנט לשלב עבודה בשעות הבוקר. יש להשתתף לפחות ב-85% מהמפגשים, בסיום הקורס זוכים לתעודה מוכרת ורשמית מטעם המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט וממכון "מלמד ברק – יישוב סכסוכים".

לימודי תעודה לא רק לעורכי דין

קורס גישור מיועד לבעלי 12 שנות לימוד או יותר, מסלול הלימודים מותאם גם לבעלי תואר ראשון ושני במשפטים ולאקדמאים בתחומים שונים המעוניינים לרכוש ידע ומיומנויות בעולם הגישור כדי לעסוק בענף זה בתחומם. 

בוגרי הקורס יכולים לעסוק בגישור באופן פורמלי או לא פורמלי. כדי לקבל רישיון לעבודה כמגשרים יש לעבור שנת התמחות ולהגיש בקשה מסודרת למשרד המשפטים. אפשרויות התעסוקה לאחר הקורס הן רבות ומגוונות, אפשר לעבוד כמגשרים מוסמכים, שכירים או עצמאים, מטעם משרד המשפטים. בוגרי הקורס יכולים להציע שירותי גישור בתחום העיסוק שלהם ובתחומים רלוונטיים אחרים, כל עוד הם מומחים בתחום בו עוסק הסכסוך.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה