תמונת המחשה עצובית לקורס גישור
לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה ליישוב סכסוכים וגישור

הקליניקה ליישוב סכסוכים וגישור

מנחה אקדמית: ד״ר דפנה לביא
מנהלת הקליניקה: עו”ד מיכל בן יצחק
(אשכול אזרחי-מסחרי/ אשכול נזיקין, עבודה וביטוח/ אשכול דיני משפחה וירושה)
ההרצאות בשנה"ל תשפ"ד תתקיימנה בימי ראשון בין השעות 16:00-17:30

מהות הקליניקה

הקליניקה נועדה להקנות לסטודנטים ידע נרחב והתנסות מעשית בדרכים אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים. עם השנים, תופסים ההליכים האלטרנטיביים מקום רחב יותר, מתוך מודעות ליתרונות שהם מעניקים על פני הליך משפטי רגיל. כיום, למשל, קיימת חובה לבחון הליך אלטרנטיבי בבית המשפט לענייני משפחה.
הקליניקה תעמיד בפני הסטודנטים אפשרות להתנסות בטכניקות שונות ליישוב סכסוכים, גם באמצעות סימולציות, וביניהם: גישור, הערכה מוקדמת של מומחה, הערכת קונפליקט, בניית הסכמות ועוד, תוך מתן דגש מיוחד לסוגי סכסוכים שונים -סכסוכי עבודה, סכסוכי שכנים, סכסוכים צרכניים, סכסוכי גירושין, משפחה ועוד.

מספר שעות העבודה המעשית בשבוע

4 שעות בשבוע. רוב המרכזים פועלים בשעות הבוקר. ייתכנו מרכזים בודדים הפועלים בשעות אחה"צ.

מיקום העבודה המעשית

במרכזי זכויות קהילתיים לגישור ברחבי הארץ.

מהות העבודה המעשית

הסטודנטים ישתלבו במרכזי זכויות קהילתיים לגישור, שם הם יסייעו למנהלי המרכז בפרויקטים קהילתיים, כגון: אינטקים, הכנת תוכניות גישור לבתי הספר, פתרון סכסוכי שכנים, בחלק מהמרכזים אף ישתתפו הסטודנטים בהשתלמויות ובגישורים. לחלופין, ככל שהסטודנט מכיר משרד עו"ד המתעסק בגישור, יוכל להשתלב בו באישור מנהלת הקליניקה (למעט משרדים של קרובי משפחה או ניגוד עניינים אחר).
גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה: מרכזים קהילתיים לגישור.

גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה

מרכזים קהילתיים לגישור

חובת נוכחות

ההרצאות בקליניקה מתקיימות אחת לשבועיים. ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה, כולל מטלה לסיכום הקליניקה במהלך סמסטר ב'. בנוסף ישנה חובה להגיע לפעילות המעשית.

ההרשמה לקליניקות תיפתח במהלך חודשי מאי- יוני 2023, הודעה על כך תישלח במייל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה