תמונת המחשה עצובית לקורס גישור
לימודי תעודה >> קורס גישור

קורס גישור

מועדי פתיחת הקורס לשנת הלימודים הקרובה (תשפ”ג):
27.2.23 | 19.6.23

תכנית יוקרתית המקנה מיומנויות וכלים מעשיים לניהול משא ומתן, בהנחיית עו”ד ניר מלמד, מגשר מוסמך ומבוקש, המשמש כמדריך בלשכת עורכי הדין.

תחום הגישור מהווה אלטרנטיבה אפקטיבית, מהירה והרמונית להתדיינויות בבתי משפט. הגישור חולש על כל תחומי החיים החל מדיני אישות וכלה בסכסוכים עסקיים, כאשר יותר ויותר פרטים, ארגונים ובתי עסק מעדיפים כיום לפנות לאנשים אשר סיימו לימודי גישור ומשמשים כמגשרים במטרה לפתור סכסוכים וקונפליקטים בהסכמה.
היום יותר מתמיד, אנשים רבים שואפים לאופק תעסוקתי חדש או להתפתחות מקצועית בתחומם, כמו עורכי דין שעבורם הגישור מהווה אמצעי נוסף וחשוב המעשיר את ארגז הכלים שברשותם. הקורס מקנה למשתתפים היכרות מעמיקה עם כלי הגישור; מיומנויות משא ומתן, כלים פרקטיים ליישוב מחלוקות, שיפור יכולות התקשורת וייצור פתרונות לשביעות רצון הצדדים.

מהו הליך הגישור?

הליך הגישור בישראל הוסדר בחוק, בסעיף 79 ג' לחוק בתי המשפט. הסעיף קובע כי הליך הגישור נועד להביא להסכמה ליישוב הסכסוך בין בעלי הדין, וזאת מבלי שיש בסמכות המגשר להכריע בעניין. תפקידו של המגשר כפי שנקבע בחוק הוא לסייע לבעלי הדין להגיע להסכמות ביניהם על מנת ליישב את הסכסוך והמחלוקות בין הצדדים, כאשר בהליך הגישור מיישבים את הסכסוך בדרך של ניהול משא ומתן באופן חופשי בו משתמש המגשר בכלי גישור וניהול קונפליקטים.

להליכי הגישור ישנם יתרונות רבים כיוון שניתן ליישב סכסוכים או מחלוקות מורכבות באמצעות משא ומתן, בפרק זמן קצר יחסית וללא התערבות בית המשפט אלא תוך לקיחת אחריות על המשבר והגעה להסדר הוגן לדעת שני הצדדים. היתרונות העיקריים של הליך הגישור הם:

 • העלות של הליכי הגישור זולה משמעותית מניהול הליך משפטי בבית משפט.
 • ניתן ליישב סכסוך מורכב תוך זמן קצר.
 • אפשר לגבש פתרונות יצירתיים באמצעותם ניתן ליישב את הסכסוך ולשפר את מערכת היחסים בין בעלי הדין.
 • בעלי הדין זוכים לאוטונומיה מלאה בקבלת ההחלטות שלהם ובאופן זה אף מועצמים.
 • הליך מומלץ ומוכח ביעילותו ליישוב סכסוכים במקרי גירושין, ההליך מונע מחלוקות עתידיות וחוסך ככל הניתן סבל עבור הילדים, וכמובן עבור ההורים שהחליטו להתגרש.
 • בהסדר הגישור כל צד מנסה למקסם את צרכיו ושאיפותיו , לעיתים נדרש לוויתורים וכל צד יוצא גם מנצח במובן זה שצרכיו נלקחו בחשבון בהסדר.
 • המגשר הוא גורם אובייקטיבי, הוא לא לוקח צד של אחד מבעלי הדין, ומטרתו ליישב את הסכסוך בדרך נעימה ובאמצעות כלים של משא ומתן, הבנת התנהלות האדם בקונפליקט והדרך להניע אותו להסדר ראוי, לעיתים תוך עזרת המגשר במציאת פתרונות יצירתיים הן כאלה שעולים על ידי בעלי הדין עצמם בעזרת המגשר והן כאלה  שמוצעים על ידו (הצעת מגשר).

למי מתאים הקורס?

לימודי גישור מתאימים בדרך כלל לבעלי יכולות תקשורתיות מעולות, יצירתיים ובעלי גמישות מחשבתית. הקורס מתאים בעיקר לאנשים בעלי רצון וכישרון להשכין שלום בין אנשים או גופים בקונפליקט. 

חשוב לציין כי קורס גישור מתאים גם לעורכי דין, אך כדי להפוך למגשרים אין צורך בהשכלה משפטית או בתואר במשפטים דווקא. לכן, לקורס נרשמים גם בעלי מקצוע או בעלי תארים אשר הוכרו ע"י הועדה המייעצת ליד בתי המשפט כמי שעמדו בקריטריונים או כאלה  המעוניינים לעבוד כמגשרים במגזר הפרטי או בקהילה מתוך תחושת שליחות ורצון לסייע לפתור סכסוכים בין אנשים ו/או עסקים ולאו דווקא בסכסוכים משפטיים שהופנו מבתי המשפט.

מנחה הקורס - עו"ד ניר מלמד

עו"ד ניר מלמד הינו מגשר ותיק וממייסדי עמותת "מגשרי ישראל", בעל ניסיון רב בתיקי גישור בכלל ובגישור משפחתי בפרט.
עוסק שנים רבות באימון מתמחים והדרכת מגוון קורסי גישור בלשכת עורכי הדין ובמרכזי גישור נוספים וכן בהדרכת מגשרים.

מהי מטרת הקורס?

מטרת הקורס לגישור היא להכשיר מגשרים איכותיים ובעלי ידע מעמיק וניסיון מעשי בתחום הגישור, להקנות להם כלים ומיומנויות משא ומתן ומיומנויות גישור וניהול קונפליקטים. עורכי דין יכולים באמצעות קורס הגישור להרחיב את השירותים המשפטיים שהם מציעים. כמו כן, הקורס נועד להכשיר אנשי מקצוע כמגשרים כדי להציע שירותי גישור בתחומים שונים כגון גירושים או סכסוכים בתוך המשפחה (בכפוף ללימוד בקורס המשך לגישור משפחתי) , סכסוכים עסקיים, סכסוכים בין שכנים, וכדומה.
תחום הגישור מהווה אלטרנטיבה אפקטיבית, מהירה והרמונית להתדיינויות בבתי משפט. הקורס מקנה למשתתפים היכרות מעמיקה עם הליך הגישור, מיומנויות לניהול משא ומתן, וכלים פרקטיים ליישוב מחלוקות ולייצור פתרונות לשביעות רצון הצדדים. תכנית הלימודים משלבת שיעורים פרונטליים, תרגולים וסימולציות.

תכני קורס גישור:

 • מיומנויות מו”מ – כולל תרגול גישת הגישור לקונפליקטים
 • הצגת מודל הגישור ולימוד שלבי הגישור
 • קשת ADR – אלטרנטיבות ליישוב סכסוכים
 • הקשבה ותקשורת – מודל התקשורת בגישור
 • סוגיות מורחבות בגישור
 • כללי האתיקה של המגשר
 • סדנת עריכת הסכמים

תכנית יוקרתית המקנה מיומנויות וכלים מעשיים לניהול משא ומתן, בהנחיית עו”ד ניר מלמד, מגשר מוסמך ומבוקש, המשמש כמדריך בלשכת עורכי הדין.

 

תנאי רישום וקבלה ללימודי גישור:

12 שנות לימוד ומעלה התחייבות להגיע לפחות ל- 85% מהמפגשים

 משך הלימודים: 

 • הקורס יתקיים בימי שני 16:00-20:30, במשך 10 מפגשים (כ-60 שעות לימוד אקדמיות)
 • הקורס יועבר באופן פרונטלי מהקמפוס של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • נדרשת נוכחות בכיתה לכל אורך הקורס (85%)

 סוג התעודה :

מסיימי קורס גישור מקבלים תעודת סיום מטעם המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
ומכון "מלמד ברק – יישוב סכסוכים"

לפרטים והרשמה חייגו: 077-9971687

 מוזמנים לקרוא בנוסף: תואר שני במשפטים  | לימודי משפטים

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה