לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לדיני עבודה וזכויות עובדים

הקליניקה לדיני עבודה וזכויות עובדים

מנחה אקדמי: ד״ר מיכאל בריס
מנהל הקליניקה: עו”ד אלישי בן-יצחק
(אשכול נזיקין, עבודה וביטוח)

השיעורים הפרונטליים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 14:30-16:00

דיני העבודה מבקשים לאזן בין זכויות העובד לזכויות המעביד, איזון זה מושתת על רקע אי שוויון בין העובד למעסיקו. בדרך כלל העובד מהווה חוליה חלשה ביחסים שבין עובד למעסיק, המעסיק כבעל המאה יכול לפגוע בזכויות הבסיסיות של העובד, והעובד יקבל “הכל” בהכנעה. מתוך נקודת הנחה זו צמחה המטריה של דיני עבודה אשר במהותה מבקשת להגן על העובד, בין היתר, באמצעות חקיקת מגן – חקיקה ייחודית אשר מבקשת להגן על העובד הן מפני המעביד והן מפני העובד עצמו שיכול לוותר על זכויותיו ובלבד להמשיך ולעבוד.
הקליניקה תשלב לימוד תיאורטי ופעילות מעשית. בצד התיאורטי תבקש הקליניקה לחשוף את הסטודנטים להיבטים החוקיים ולעולם העבודה בכללותו. השיעורים יועברו על ידי עו”ד אלישי בן-יצחק, וכן ע”י מרצים אורחים מתחום דיני העבודה. השיעורים יעסקו בסוגיות עקרוניות, בחשיפה לחקיקה מרכזית, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה, מעמדו של החוזה בדיני עבודה, פסיקה בתי הדין לעבודה ועוד. בצד המעשי יוצבו סטודנטים בבתי הדין האזוריים לעבודה, ארגוני עובדים, שי”ל, עמותות בתחום דיני עבודה ובמשרדי עו”ד שעוסקים בתחום דיני עבודה. שם יגישו הסטודנטים סיוע ראשוני לפונים, יתנסו בניסוח מסמכים משפטיים ומכתבים. העבודה הפרקטית תיעשה בליווי עורכי דין במשרדים. כמו כן, תעסוק הקליניקה בקידום הצעות חקיקה, והתלמידים ייחשפו לעבודת ועדת הכנסת בתחום. הקליניקה בהיותה קשובה למתרחש בעולם דיני העבודה ומתוך מטרה להוביל לשינויים חברתיים בתחום דיני העבודה, תגיש עתירות בתחום דיני העבודה ו/או תצטרף להליך במעמד של ‘ידיד בית המשפט”. הקליניקה תהווה כור היתוך ראוי וחשוב בהתפתחות הסטודנט המבקש לעסוק בתחום של דיני עבודה, במהלכה הוא יהיה חשוף למגוון רחב של נושאים ותחומים החל מהלימוד התיאורטי וכלה בעבודה מעשית.

דרישות הקליניקה:
הפעילות בקליניקה מתבצעת בשעות הבוקר (למעט חריגים בתיאום מראש).
על הסטודנטים המשתתפים בקליניקה להקדיש בוקר בשבוע לפעילות בבתי הדין לעבודה.
בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.
ניתן לשבץ בכל אזורי הארץ, בהתאם למחוזות בתי הדין לעבודה.
הקבלה לקליניקה מותנית באישור הנהלת בתי המשפט.

 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה