לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >>  הקליניקה למשפחות שכולות, נכי צה”ל ונפגעי פעולות איבה-מנו"ף

 הקליניקה למשפחות שכולות, נכי צה”ל ונפגעי פעולות איבה-מנו"ף

מנחה אקדמי: ד״ר חגי ויניצקי.
מנהלות הקליניקה: עו”ד איריס אגסי מימון ועו”ד שרון דרורי
(אשכול נזיקין, עבודה וביטוח/ אשכול משפט ציבורי)

ההרצאות בשנה"ל תשפ"ה תתקיימנה בימי שני בין השעות 16:00-17:30

מהות הקליניקה

הקליניקה נועדה לטפל בזכויות ובקצבאות להן זכאים נכי צה”ל, בני משפחות שכולות, הורים, אלמנות, יתומים ואחים שכולים. הקליניקה תכלול הרצאות שיעסקו בלימוד סוגיות עקרוניות בהליך קבלת ההכרה ממשרד הביטחון, המבחנים המשפטיים והשינויים שחלו בפסיקה בעניין הקריטריונים להכרה, מיהן הקבוצות השונות הזכאיות להיכלל במעגל הזכאים, התמורות שחלו במהלך השנים בזכויות ובהטבות להן זכאיות הקבוצות הללו ועוד. במסגרת השיעורים בקליניקה ינותחו מקרים פרטניים במישור העובדתי, הרפואי והמשפטי, תוך מתן כלים פרקטיים לסטודנטים, וכן יתקיימו משפטים מבוימים.

מספר שעות עבודה מעשית בשבוע

4-8 שעות פעילות אחת לשבוע. הפעילות נעשית בשעות הבוקר והצהרים.

מיקום העבודה המעשית

במרכז הארץ, למעט ארגון "שורת הדין" הפועל גם בירושלים וגם בבני ברק.

מהות העבודה המעשית

הסטודנטים יוצבו בארגונים היציגים, כגון: ארגון נכי צה”ל, יד לבנים, ארגון אלמנות ויתומי צה”ל, ארגון "שורת הדין" - ארגון לוחמה משפטי העומד בחזית המאבק המשפטי בטרור ובמשרדי עורכי דין בתחום. סטודנטים מצטיינים ישובצו בבתי משפט, שם הם “יוצמדו” לשופטים הדנים בתחום ויסייעו להם בעבודתם המשפטית. הסטודנטים ילמדו את הפרקטיקה הנוהגת בתחום זה, לרבות ליטיגציה משפטית, חקירת מומחים רפואיים, סוגיות הנוגעות להכרה בזכויות ועוד.

גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה

ארגון נכי צה"ל, יד לבנים, ארגון אלמנות ויתומי צה”ל, ארגון נפגעי פעולות איבה, שורת הדין, בית משפט השלום בהרצליה, בית משפט השלום בבת ים, משרדי עו"ד בתחום של זכויות נכי צה"ל.

חובת נוכחות

ההרצאות בקליניקה מתקיימות אחת לשבועיים. ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה. בנוסף ישנה חובה להגיע לפעילות המעשית.

ההרשמה לקליניקות תיפתח במהלך חודש יולי 2024, הודעה על כך תישלח במייל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה