בית הספר למשפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לפרקטיקה וסיוע משפטי

הקליניקה לפרקטיקה וסיוע משפטי

מנחה אקדמי: פרופ’ אביעד הכהן
מנהלת הקליניקה: עו”ד מיכל ריכרדסון
(אשכול אזרחי-מסחרי/ אשכול נזיקין, עבודה וביטוח)

השיעורים הפרונטליים יתקיימו בימי שני בין 14:30-16:00

מסלול "משרדים": במסלול זה, משולבים הסטודנטים במשרדי עו”ד. הסטודנטים פועלים במשך 8 שעות שבועיות במשרד, בזמנים המתואמים בינם לבין עוה”ד, ועוסקים בעבודות משפטיות עפ”י צרכי המשרד. כך, ניתנת לסטודנטים ההזדמנות לחוות מקרוב את עבודתו של עו”ד, לרכוש ניסיון מעשי בעבודה משפטית, בליווי צמוד של עו”ד אשר מנחה אותם בעבודתם.
כאן מתמודדים הסטודנטים מול מקרה משפטי אמיתי, מטמיעים את הידע שרכשו בלימודיהם, צוברים ידע נוסף, לומדים כיצד לנהל תיק, לערוך משא ומתן וכיצד לכתוב מסמך משפטי.
בנוסף, כתוצאה מההזדמנות הניתנת לעוה”ד במסלול זה, לבחון את כישורי הסטודנט, חלק לא מבוטל מתלמידי המסלול שהצטיינו בעבודתם התקבלו לטרום התמחות/התמחות באותו משרד.
המשרדים בקליניקה הינם מגוונים ועוסקים ברוב תחומי המשפט השונים.

דרישות מסלול “משרדים”:
הפעילות בקליניקה מתבצעת במשרד עוה”ד אליו שובץ הסטודנט, במשך שמונה שעות בשבוע.
שעות הפעילות במשרד מתואמות בין הסטודנט לבין עוה”ד.
רוב השיבוצים הם באזור המרכז. אולם, ככל והסטודנט מכיר משרד עו”ד הקרוב לאזור מגוריו, המתאים לשיבוץ במסגרת הקליניקה, אין כל מניעה כי הסטודנט ישובץ שם (למעט משרדים של קרובי משפחה או ניגוד עניינים אחר).
בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.

ייתכן גם שיבוץ של מספר מועט של סטודנטים במסלול “תחנות סיוע”: סיוע משפטי בתחומי המשפט האזרחי במסגרת שי"ל (שרות ייעוץ לאזרח).

הסטודנט יפעל בתחנת שי"ל אליה שובץ, במשך שעתיים קבועות בשבוע. זמן הפעילות בתחנת הסיוע מתואם בין הסטודנט לבין מנהל התחנה.

אחת לשבוע, על הסטודנט להגיע למרכז האקדמי, להתייעצות עם מנהלת הקליניקה באשר לתיקים שבטיפולו (ההתייעצות מתקיימת בשעות הבוקר או הצהריים בלבד). יתר העבודה על התיקים יכולה להיעשות גם מהבית. סה”כ על הסטודנט להקדיש 6-8 שעות פעילות בשבוע.

בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה