לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לפרקטיקה וסיוע משפטי

הקליניקה לפרקטיקה וסיוע משפטי

מנחה אקדמי: פרופ’ אביעד הכהן
מנהלת הקליניקה: עו”ד מיכל ריכרדסון
(אשכול אזרחי-מסחרי/ אשכול נזיקין, עבודה וביטוח)

השיעורים הפרונטליים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 14:30-16:00

בקליניקה זו משולבים הסטודנטים במשרדי עו”ד. הסטודנטים פועלים במשך 8 שעות שבועיות במשרד, בזמנים המתואמים בינם לבין עוה”ד, ועוסקים בעבודות משפטיות עפ”י צרכי המשרד. כך, ניתנת לסטודנטים ההזדמנות לחוות מקרוב את עבודתו של עו”ד, לרכוש ניסיון מעשי בעבודה משפטית, בליווי צמוד של עו”ד אשר מנחה אותם בעבודתם.

כאן מתמודדים הסטודנטים מול מקרה משפטי אמיתי, מטמיעים את הידע שרכשו בלימודיהם, צוברים ידע נוסף, לומדים כיצד לנהל תיק, לערוך משא ומתן וכיצד לכתוב מסמך משפטי.
בנוסף, כתוצאה מההזדמנות הניתנת לעוה”ד במסלול זה, לבחון את כישורי הסטודנט, חלק לא מבוטל מתלמידי המסלול שהצטיינו בעבודתם התקבלו לטרום התמחות/התמחות באותו משרד. המשרדים בקליניקה הינם מגוונים ועוסקים ברוב תחומי המשפט השונים.

דרישות הקליניקה:
הפעילות בקליניקה מתבצעת במשרד עוה”ד בו שובץ הסטודנט, במשך שמונה שעות בשבוע.
שעות הפעילות במשרד מתואמות בין הסטודנט לבין עוה”ד.
השיבוצים הם באזור המרכז. אולם, ככל והסטודנט מכיר משרד עו”ד הקרוב לאזור מגוריו, המתאים לשיבוץ במסגרת הקליניקה, אין כל מניעה כי הסטודנט ישובץ שם (למעט משרדים של קרובי משפחה או ניגוד עניינים אחר). בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה