לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לענייני משפחה

הקליניקה לענייני משפחה

מנחה אקדמית: פרופ׳ איילת בלכר פריגת
מנהלת הקליניקה: עו”ד עדי חן
(אשכול דיני משפחה וירושה)

ההרצאות בשנה"ל תשפ"ד תתקיימנה בימי ראשון בין השעות 16:00-17:30

מהות הקליניקה

הקליניקה עוסקת בפרקטיקה של דיני המשפחה, בשילוב עשייה חברתית בתחום, והיא מיועדת להכשיר סטודנטים המבקשים להתמחות בדיני המשפחה.
הקליניקה תשלב הרצאות בהן נלמד, בין היתר, את הפרוצדורה הנדרשת לניהול תיקי המשפחה, כגון: הכרת התביעות והבקשות השונות, הסעדים האפשריים ומגבלות ההליכים בכל אחת מן הערכאות המשפטיות. כמו כן, יכללו שיעורים העוסקים בעקרונות הפרקטיים לניהול תיקי משפחה, החל מתכנון אסטרטגיה, ניסוח כתבי טענות, ניהול משא ומתן ועריכת הסכמים.

מספר שעות עבודה מעשית בשבוע

אחת לשבוע, בין השעות 8:30-13:30.

מיקום העבודה המעשית

ניתן לשבץ בהתאם לפריסת בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

מהות העבודה המעשית

משתתפי הקליניקה יוצבו בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים ויעניקו סיוע ראשוני לאזרחים, בדרך של הכוונה וסיוע במילוי בקשות וטפסים שונים. משתתפי הקליניקה יזכו להתנסות מעשית חשובה של הכרת ההליכים והפרוצדורה ויחשפו לרגישות הנדרשת בטיפול באזרחים השרויים בסכסוכי משפחה ולמהותם ואופיים של דיני המשפחה כדיני נפשות. בנוסף, במסגרת הקליניקה יידונו סכסוכים עכשוויים הזוכים להד תקשורתי ולמשתתפי הקליניקה תינתן האפשרות ליטול חלק בעשייה ציבורית, כגון: הגשת הצעות חוק רלוונטיות, הגשת תגובות על הצעות חקיקה בתחום המשפחה והגשת ניירות עמדה.

גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה

בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

חובת נוכחות

ההרצאות בקליניקה מתקיימות אחת לשבועיים. ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה. בנוסף ישנה חובה להגיע לפעילות המעשית.

הערה חשובה- הקבלה לקליניקה מותנית בהעדר הרשעה בפלילים ובתחקיר בטחוני שעורכת הנהלת בתי המשפט.

ההרשמה לקליניקות תיפתח במהלך חודשי מאי- יוני 2023, הודעה על כך תישלח במייל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה