לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לאכיפת חיובים: זכויות חייבים וזוכים בהוצל”פ

הקליניקה לאכיפת חיובים: זכויות חייבים וזוכים בהוצל”פ

מנחה אקדמי: פרופ׳ חמי בן-נון
מנהל הקליניקה: עו”ד אלישי בן-יצחק
(אשכול אזרחי-מסחרי/אשכול נזיקין, עבודה וביטוח/ אשכול דיני משפחה וירושה)

השיעורים הפרונטליים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 14:30-16:00

הקליניקה נועדה לפתוח צוהר לסטודנט המבקש להכשיר עצמו לעסוק בתחום העסקי מסחרי וזאת לצד תרומה חברתית.
הקליניקה לאכיפת חיובים תקנה לסטודנטים ניסיון ייחודי ותציע הכשרה משפטית מעשית בתחומי אכיפת חיובים והוצאה לפועל. הקליניקה עובדת בשיתוף פעולה עם המרכז לאכיפת חיובים וגביית קנסות. הסטודנטים בקליניקה יישבו בלשכות ההוצאה לפועל הנמצאות לצד בתי משפט השלום ויעניקו סיוע ראשוני לחייבים ולזוכים, הסטודנטים ינהלו מו”מ עם זוכים, יסייעו לפונים בהליכי הוצאה לפועל שונים, ניסוח תצהירים, בקשות להקטנת חוב, איחוד תיקים, הגשת התנגדויות, עיכוב הליכים, טענת פרעתי ועוד. במסגרת הקליניקה, יועברו שיעורים פרונטאליים שיעסקו בפן הפרקטי של חוק ההוצאה לפועל, הכרת הבקשות השונות, הסעדים, ההגבלות וההליכים השונים העומדים לרשות החייב והזוכה בהוצאה לפועל. כמו כן, יכללו השיעורים עקרונות בניהול מו”מ, ניסוח הסכמים, כתיבת מכתבים. במסגרת השיעורים, יתארחו מרצים מתחום ההוצאה לפועל והרשות לאכיפת חיובים.

דרישות הקליניקה:
הפעילות בקליניקה מתבצעת בשעות הבוקר (למעט חריגים בתיאום מראש).
על הסטודנטים המשתתפים בקליניקה להקדיש בוקר בשבוע לפעילות בלשכות ההוצאה לפועל.
בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.
ניתן לשבץ בכל אזורי הארץ, בהתאם לפריסת לשכות ההוצאה לפועל.
הקבלה לקליניקה מותנית באישור הנהלת בתי המשפט ובהעדר תיקים בהוצאה לפועל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה