לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לאכיפת חיובים: זכויות חייבים וזוכים בהוצל”פ

הקליניקה לאכיפת חיובים: זכויות חייבים וזוכים בהוצל”פ

מנחה אקדמי: ד"ר אסף רז.
מנהל הקליניקה: עו"ד אלמוג ביתן.
(אשכול אזרחי-מסחרי/אשכול נזיקין, עבודה וביטוח/ אשכול דיני משפחה וירושה)

ההרצאות בשנה"ל תשפ"ה תתקיימנה בימי ראשון בין השעות 14:30-16:00

מהות הקליניקה

הקליניקה נועדה לפתוח צוהר לסטודנט המבקש להכשיר עצמו לעסוק בתחום העסקי מסחרי וזאת לצד תרומה חברתית. הקליניקה תקנה לסטודנטים ניסיון ייחודי ותציע הכשרה משפטית מעשית בתחומי אכיפת חיובים והוצאה לפועל. במסגרת הקליניקה, יועברו שיעורים שיעסקו בפן הפרקטי של חוק ההוצאה לפועל, הכרת הבקשות השונות, הסעדים, ההגבלות וההליכים השונים העומדים לרשות החייב והזוכה בהוצאה לפועל. כמו כן, יכללו השיעורים עקרונות בניהול מו”מ, ניסוח הסכמים, כתיבת מכתבים ועוד.

מספר שעות עבודה מעשית בשבוע

6 שעות, אחת לשבוע בשעות הבוקר.
במקרים חריגים, באישור מראש של מנהל הקליניקה, וככל שהסטודנט מכיר משרד עו"ד העוסק בתחום ההוצל"פ (משרד שאינו של קרוב משפחה או בניגוד עניינים אחר), הוא יוכל לפעול במשרד במקום בלשכת ההוצל"פ, בשעות שיתואמו בינו לבין עוה"ד.

מיקום העבודה המעשית

ניתן לשבץ בכל אזורי הארץ, בהתאם לפריסת לשכות ההוצאה לפועל.

מהות העבודה המעשית

הסטודנטים יוצבו בלשכות ההוצאה לפועל השונות ויעניקו סיוע ראשוני לחייבים ולזוכים. הסטודנטים ינהלו מו”מ עם זוכים, יסייעו לפונים בהליכי הוצאה לפועל שונים, ניסוח תצהירים, בקשות להקטנת חוב, איחוד תיקים, הגשת התנגדויות, עיכוב הליכים, טענת פרעתי ועוד.

גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה

המרכז לאכיפת חיובים וגביית קנסות.

חובת נוכחות

ההרצאות בקליניקה מתקיימות אחת לשבועיים. ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה. בנוסף ישנה חובה להגיע לפעילות המעשית.

הערה חשובה: הקבלה לקליניקה מותנית באישור הנהלת בתי המשפט ובהעדר תיקים בהוצאה לפועל.

ההרשמה לקליניקות תיפתח במהלך חודש יולי 2024, הודעה על כך תישלח במייל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה