לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לאיכות הסביבה

הקליניקה לאיכות הסביבה

מנחה אקדמי: ד״ר עמוס הרמן
מנהל הקליניקה: עו”ד שלמה מאיר רבינוביץ
(אשכול נזיקין, עבודה וביטוח/ אשכול משפט ציבורי/ אשכול משפט פלילי)

ההרצאות בשנה"ל תשפ"ד תתקיימנה בימי ראשון בין השעות 16:00-17:30

מהות הקליניקה

מתוך הצורך ההולך וגובר לפעילות סביבתית-משפטית בישראל, הוקמה במרכז האקדמי הקליניקה לאיכות הסביבה. לקליניקה מספר מטרות וביניהן: טיפוח איכות הסביבה בישראל תוך סיוע לעיצוב המדיניות הראויה, שמירה על הסביבה הקיימת, תיקון נזקים ומניעת תקלות לעתיד ועוד. במסגרת הקליניקה נלמד את העקרונות, החקיקה והפסיקה בתחום טיפוח איכות הסביבה בישראל, במקביל להקניית ידע, כלים וניסיון מקצועי ומעשי בתחום.

מספר שעות עבודה מעשית בשבוע

4 שעות בשבוע. שעות הטיפול הינן גמישות ויכולות להיעשות בכל זמן של היום.

מיקום העבודה המעשית

מיקום הפעילות הינו גמיש, פרויקטים יזומים בשטח באזור מגורי הסטודנט או עבודה מהבית.

מהות העבודה המעשית

הסטודנטים ינסחו ניירות עמדה, הצעות חוק וחוות דעת משפטיות בסוגיות סביבתיות בתחומים שונים, כגון: תכנון ובנייה, זיהום אוויר, מים וקרקע, קרינה, רעש וכיו”ב ובכך יסייעו לעיצוב מדיניות סביבתית. בנוסף הסטודנטים יטפלו בתיקים משפטיים ויתנסו בניסוח מסמכים מגוונים כגון: כתבי טענות, מכתבים משפטיים, עררים, תלונות, עתירות ועוד.

גופים וארגונים איתם פועלת הקליניקה

עמותת ירוק עכשיו, עמותת רגבים, חברת שלהבת, משרדי עו"ד בתחום, המועצה האזורית לכיש, הפורום לישראל ירוקה, סיוע לחברי כנסת ועוד.

חובת נוכחות

 

ההרצאות בקליניקה מתקיימות אחת לשבועיים. ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה. בנוסף ישנה חובה לטפל במטלות ובתיקים המשפטיים שיינתנו לסטודנט.

ההרשמה לקליניקות תיפתח במהלך חודשי מאי- יוני 2023, הודעה על כך תישלח במייל.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה