לימודי משפטים >> קליניקות משפטיות >> דבר מנהל הקליניקות המשפטיות

דבר מנהל הקליניקות המשפטיות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט שם דגש רב על שני מישורים מרכזיים בתהליך הלימודים של הסטודנטים. האחד, הקניית רמת ידע גבוהה, כלי חשיבה משפטיים ומיומנויות של כתיבה וניסוח, והשני, חובתנו וזכותנו לתרום לחברה בישראל במשך הלימודים. הקליניקות המשפטיות הינן הזרוע המרכזית להשגת שתי מטרות חשובות אלה. במרכז האקדמי פועלות 11 קליניקות משפטיות. קיומן של 11 קליניקות משפטיות מציב את המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בשורה הראשונה ביחס למספר קליניקות משפטיות למוסד אקדמי.
הקליניקות המשפטיות מקנות לסטודנטים אפשרות להתנסות לראשונה בפעילות פרקטית משפטית עם לקוחות אמיתיים תוך הרגשת שליחות. יתרה מכך, הניסיון המשפטי תורם רבות לידע של הסטודנטים ולסיכויי קבלתם להתמחות. לאור זאת, הוחלט כי ביצוע קליניקה הינו חובה עבור מסלולי הבוקר והערב של שנה ב’. עבור שאר התלמידים בשנים ב׳ וג׳ ביצוע קליניקה הינו רשות.
במסגרת הקליניקות המשפטיות, הסטודנטים מסייעים לציבור במגוון היבטים, כגון: סיוע לזוכים וחייבים המתקשים למצות את זכויותיהם במסגרת לשכות ההוצל”פ; סיוע לפונים לבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים; סיוע למשפחות שכולות, נכי צה”ל, נפגעי פעולות איבה, סיוע לאנשים וילדים עם מוגבלויות, כמו גם לזקנים וניצולי שואה לקבל את הזכויות המשפטיות המגיעות להם; סיוע לעובדים למצות את זכויותיהם; ייצוג נאשמים בפלילים שאין להם יכולת לממן ייצוג משפטי. בנוסף, פועלים הסטודנטים בתחומים של יישוב סכסוכים ואיכות הסביבה.

ד"ר חגי ויניצקי
מנהל הקליניקות המשפטיות

קצת על ראש הקליניקות המשפטיות

מרצה לדיני קניין, דיני חוזים, קניין רוחני, תובענות ייצוגיות, דיני יהודה ושומרון ודיני רישום זכויות בנכסים.
בוגר, מוסמך ובעל תואר שלישי מהפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן (PhD). משמש כמרצה בכיר וכמנהל הקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, ומרצה מן החוץ לדיני חוזים בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית (תשע"ה-תשע"ט, תשפ"א).
ד"ר ויניצקי היה חבר בצוות מקצועי במינוי ראש הממשלה לגיבוש מתווה להסדרת בנייה ביהודה ושומרון, מכהן כראש מכון בגין למשפט וציונות וכשופט צבאי במילואים בבית המשפט הצבאי בשומרון.
​ד"ר ויניצקי פרסם ספר בנושא תובענות ייצוגיות (עם עו"ד אביאל פלינט), ערך שני קבצי מאמרים בתחומי דיני המקרקעין, המשפט הבינלאומי והמשפט המסחרי ביהודה ושומרון (עם ד"ר הראל ארנון), פרסם מאמרים בכתבי עת משפטיים מובילים בישראל ובארה"ב , בין היתר, בתחומי הקניין, החוזים, הקניין הרוחני הדין החל ביהודה ושומרון ותובענות ייצוגיות בכתבי עת משפטיים מובילים בישראל ובארה"ב, וחיבר ניירות עמדה בנושאים של חוק יסוד הלאום והחלת המשפט הישראלי בבקעת הירדן, יהודה ושומרון. חבר בלשכת עורכי-הדין בישראל מאז שנת 1998.

לעמוד המלא של ד"ר חגי ויניצקי לחצו כאן

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה