תמונת רקע
חברי הסגל >> פרופ' איילת בלכר-פריגת

פרופ' איילת בלכר-פריגת

תפקידים

דיקאנית ב"ס למשפטים

Ayelet Blecher-Prigat

לפרטים נוספים אודות הפקולטה למשפטים >>


אודות

פרופ' איילת בלכר-פריגת היא דיקנית בית הספר למשפטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. תחומי ההתמחות שלה הם דיני משפחה, דיני ירושה, וזכויות ילדים. מחקריה של פרופ' בלכר-פריגת עוסקים במגוון נושאים בתחומים אלו, וביניהם: הגדרת ההורות במשפט, היחסים המשפטיים שבין הורים החיים בנפרד, גירושים חד מיניים, הזכות לפרטיות במשפחה, ובפרט זכותם של ילדים לפרטיות, פרשנות צוואות וצוואות הדדיות.
פרופ' בלכר-פריגת היא חברת הוועד המנהל של הארגון הבינלאומי לדיני משפחה (International Society of Family Law-ISFL). טרם מינוייה לדיקנית בית הספר למשפטים, שימשה פרופ' בלכר-פריגת כמנהלת (משותפת) של המרכז לזכויות הילד והמשפחה ועורכת (משותפת) של כתב העת "משפחה במשפט".
פרופ' בלכר-פריגת השלימה את לימודי הדוקטורט (J.S.D) והתואר השני בהצטיינות יתרה (LL.M. Kent Scholar) בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק ואת התואר הראשון בהצטיינות (LL.B magna cum laude) בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. היא התמחתה בבית המשפט העליון בלשכת השופטת שטרסברג-כהן.


השכלה

תואר שלישי במשפטים (J.S.D), בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק (2005)
תואר שני במשפטים בהצטיינות יתרה (LL.M. Kent Scholar), בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק (1999)
תואר ראשון במשפטים בהצטיינות (LL.B magna cum laude), הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל-אביב (1996).


תחומי הוראה והתמחויות

דיני משפחה
משפחות חדשות
הורות
מעמדם של בני משפחה מורחבת


פרסומים נבחרים

Echoes of Nonmarriage, 51 Ariz. ST. L. J. 1213 (2020).

Commentary on O’Neal v. Wilkes, forthcoming in Feminist Judgements: Rewritten Trusts And Estates Opinions (Deborah S. Gordon, Browne C. Lewis, and Carla Spivack, eds.eds., Cambridge University Press, 2020)

Children's Right to Privacy, The Oxford Handbook of Children and the Law 363 (Jim Dwyer ed., Oxford University Press, 2019) (invited contribution).

"הזכות לפרטיות במשפחה" מן הפרט אל הכלל: פרטיות וחברת המעקב 339 (מסדרת משפט חברה ותרבות, מיכאל בירנהק עורך 2019).

Privacy in the Family, Law, Privacy, and the Surveillance Society 339 (Law, Society, and Culture Series, Tel Aviv University, Michael Birnhack ed. 2019) [Hebrew].

Conceiving Parents, 41 Harv. J. L. & Gender 119 (2018).

"ארבעים שנה של עיוני משפחה", עיוני משפט מ 547 (2018) (עם רות זפרן)

"'גירושים לכולם': המקרה של גירושים חד מיניים כמקרה מבחן" משפט ועסקים כא 81 (2018).


קורות חיים (English)


יצירת קשר

טלפון: 09-7750343
דוא”ל: ayeletb@mishpat.ac.ilמתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה