תמונת רקע
לימודי מדיניות ציבורית >> מאמרים בתחום מדיניות ציבורית >> מנהל, שופט או חבר כנסת: למה לא שלושתם?

מנהל, שופט או חבר כנסת: למה לא שלושתם?

מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים? שופטים, מנהלים או שהחלום האמתי מוביל אתכם הישר למושב הכנסת? אתם יכולים להפסיק להתלבט כי מצאנו עבורכם תואר שיכשיר אתכם לכל התפקידים האלו והרבה מעבר 

לבחור קריירה זה לא קל, אבל כמו בכל החלטה קשה גם כאן ההחלטה הנכונה צריכה להיות כזו שתרגישו שלמים אתה. אם אתם רוצים להיות מנהלים, ויחד עם זאת חושקים להיכנס לעולם המשפט, וגם קריירה עתידית בסקטור הציבורי באה בחשבון, אין סיבה שתוותרו על אף אחת מהשאיפות האלו כי מצאנו עבורכם את התואר המושלם שמשלב את כל מה שמעניין אתכם, בואו ללמוד עוד. 

התואר שמסתגל למציאות העכשווית בשוק התעסוקה

גם אם אתם טובים במה שאתם עושים, וגם אם עדיין יש לכם מה ללמוד, כדאי שתיקחו בחשבון כי במציאות העכשווית, זו שמקדשת את הדינאמיות והמולטיטסקינג, שליטה מצוינת בתחום ידע אחד לא תמיד מספיקה, שכן היום, יותר מאי פעם, שוק התעסוקה דורש מכם לתמרן בין מגוון עיסוקים ותחומי ידע שונים. 

נדמה כי מוסדות הלימודים השונים מבינים את הדרישות של שוק התעסוקה החדש, ומנסים להסתגל אליהם, כאשר תכניות הלימודים משתנות ומשתכללות עם הזמן על מנת להתאים למציאות התעסוקתית העכשווית. כיום, רוב מסלולי הלימוד החדשים אינם מתמקדים בדיסציפלינה אחת אלא במיזוג של קורסי מפתח מתארים שונים, והשילוב הזה נותן לכם את הכלים הטובים ביותר להצלחה. 

אחד מאותם מסלולי הלימוד הוא תואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט, זהו מסלול ייחודי מסוגו שנפתח במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, במטרה להכשיר בעלי תפקידים איכותיים לאיוש משרות בסקטור הציבורי שהפך למורכב מבעבר. הלימודים מקנים לתלמידים ידע אינטגרטיבי בתחומי מנהל, ממשל ומשפט על מנת להכשירם כמנהלים בתחומים הרלוונטיים

מדובר בשילוש אקדמי מנצח, שכן שלושת התחומים שונים מאוד, אך יחד עם זאת משלימים אחד את השני, וביחד הם נותנים את הידע הדרוש להשתלבות מוצלחת במגזר הציבורי. "התכנית מתאימה למי שמעוניין להשתלב בתפקידים במגזר הראשון, כגון הממשלה, הפוליטיקה והממשל המקומי,  או במגזר השלישי כגון עמותות ציבוריות, הסתדרות העובדים וכדומה. שכן מי שצפוי להשתלב בתפקידים אלו זקוק לידע בכל התחומים. לימוד של כלכלה בלבד, משפטים בלבד, או מדע המדינה בלבד משאיר פערי ידע רציניים", מסביר פרופסור אברהם דיסקין, ראש החוג במסלול ממשל ומשפט.

התכנית האקדמית היוקרתית שמקנה לבוגרים יתרונן משמעותי

התואר מכוון להעניק לך את הכלים המתאימים להשתלבות בסקטור הציבורי, אך גם מי שמעוניין להשתלב בסקטור הפרטי יוכל לקבל את הכלים הדרושים להצלחה, "רוב הבוגרים משתלבים בארץ ובמגזרים הציבוריים. עם זאת, לומדים אצלנו גם סטטיסטיקה, שיטות מחקר, קבלת החלטות, מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, ותחומי משפטים שונים שיש להם רלוונטיות מיידית למגזר הפרטי וגם לתעסוקה בחו"ל".

מדובר בתכנית אקדמית יוקרתית המקנה לבוגריה יתרונות מעשיים משמעותיים, ותקדם את השירות הציבורי בישראל. המטרה היא לשלב את תחומי הידע הנחוצים במגזרים הללו תוך הקפדה גם על רמה אקדמית וזאת בנוסף לדגש על הפרקטיקה בלימודי התואר. "אנו מקיימים סדנא שבה משתתפים אנשי מעשה בכירים. כמו כן לחלק גדול מהמרצים יש ניסיון מעשי רב ולא רק ניסיון אקדמי", אומר פרופסור דיסקין. הפרקטיקה במהלך התואר היא חשובה, אבל המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע הרבה מעבר, כאשר התכנית משלבת פיתוח האינטליגנציה הרגשית (EQ)  החשובה להצלחה תעסוקתית. 

בוגרי התואר משתלבים בתפקידים החשובים ביותר בשוק העבודה, והנקודה המעניינת היא שהם אפילו לא זקוקים להכוונה ועזרה מקצועית. "לא עסקנו בארבע השנים שהתכנית קיימת בהשמה לתעסוקה, התלמידים דאגו לפיתוח הקריירה שלהם בעצמם ובהצלחה. בין התלמידים יש לנו בתפקידי ניהול משמעותיים – לפחות אחד במגזר הפרטי, הניסיון שלנו מוכיח שתלמידים נקלטים בתעסוקה", אומר פרופסור דיסקין ומוסיף, "על פי המשובים הם אוהבים את הלימודים בדרך כלל מסיימים בהצלחה, ורבים ממשיכים לתארים שניים באוניברסיטאות. אנו משתדלים שכל הקורסים יהיו מעניינים. המשובים שאנו מקבלים מהתלמידים גבוהים ביותר".

 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה