תמונת רקע
לימודי מדיניות ציבורית >> מאמרים בתחום מדיניות ציבורית >> כיווני קריירה אפשריים לאחר לימודים בינתחומיים של מנהל ממשל ומשפט

כיווני קריירה אפשריים לאחר לימודים בינתחומיים של מנהל ממשל ומשפט

מעוניינים להשפיע על סדר היום הציבורי ולפתח קריירה משגשגת ומעניינת בעולם הפוליטיקה בארץ ובשירות הציבורי? האם ניחנתם ביכולות לנהל משא ומתן ולקבל החלטות מהירות המשפיעות על אחרים? אם כן, כדאי לכם ללמוד תואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט . זהו מסלול לימודים שנועד להכשיר, לעודד ולפתח מנהיגים איכותיים ומובילים בישראל, ולמעשה הבוגרים יכולים להפוך לדור העתיד של הפוליטיקאים והמנהיגים בארץ.

כדאי לדעת כי מסלול הלימודים לתואר ראשון הפך לאחד ממסלולי הלימוד הפופולריים והמבוקשים ביותר בישראל, הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין לחולל שינויים ולהשפיע על החברה הישראלית והפוליטיקה המקומית. בסיום התואר ניתן להשתלב במגוון תפקידי מפתח ובעמדות בכירות בממשל המקומי והארצי. כמו כן, מסלול הלימודים הייעודי יכול להתאים לאנשי מפתח בתחום מדעי המדינה אשר מעוניינים לרכוש ידע עדכני ולקבל ארגז כלים שימושי להמשך דרכם בעבודה וכדי לפתח קריירה מעניינת יותר.

מידע כללי אודות לימודי מינהל  וממשל

חשוב לדעת כי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט משתייך לתחום מדעי המדינה, הסטודנטים רוכשים ארגז כלים עדכני ושימושי להמשך דרכם התעסוקתית. כמו כן, במהלך הלימודים הם חוקרים את הפוליטיקה המקומית ומאפייניה הייחודיים, ולומדים כיצד מוסדות הממשל והפוליטיקאים פועלים ברחבי העולם.

ראוי לציין כי מסלול הלימודים לתואר ראשון הוא רב תחומי ומקיף נושאים רבים ומגוונים. כדי להתקבל ללימודים לתואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט יש לעמוד בתנאי הקבלה, בדרך כלל תעודת בגרות מלאה עם ציון משוקלל של 85 ומעלה, ציון מינימלי 185 במבחן אמי"ר או ציון 80 במבחן אמיר"ם, ובוגרי תואר אקדמי מלא או חלקי יכולים על סמך הציונים שלהם להתקבל לחוג.

תוכנית הלימודים הבינתחומי כוללת קורסי חובה ובחירה, סמינריונים ולרוב יש לקחת גם קורסים באנגלית. הלימודים מתנהלים במסלול ערב במשך 7 סמסטרים, הסטודנטים לומדים 3 ימים בשבוע, מתוכם פעמיים בשעות אחר הצהריים ולימודים בשעות הבוקר בימי שישי. בין הנושאים הנלמדים:

  • מבוא למדע המדינה
  • מבוא למינהל ציבורי
  • תורת המשפט
  • ממשל, פוליטיקה ותקשורת
  • ביקורת ציבורית
  • סטטיסטיקה
  • משטר מדינת ישראל
  • קביעת סדר יום ציבורי

מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט?

לאחר סיום מוצלח של מסלול הלימודים וקבלת תואר ראשון במדיניות ציבורית ממשל ומשפט, הבוגרים יכולים להשתלב במהירות ובקלות במגוון רחב של משרות בשוק העבודה. בין השאר, התואר הראשון מאפשר לבוגרים לעבוד כעוזרים פרלמנטריים של מפלגות, חברי כנסת ושרים, בתחום הביקורת הפנימית והציבורית, יועצים פוליטיים, לוביסטים, יועצי תקשורת, משרות במכוני מחקר רלוונטיים ועוד.

בנוסף תואר זה מאפשר לבוגרים לעבוד במגוון תפקידי מפתח ברשויות המקומיות, בארגונים חברתיים בארץ ובעולם, בארגוני זכויות אדם ובחברות כלכליות הזקוקות ליועצים פוליטיים.

בסיום הלימודים אפשר גם לבחור קורסים מקצועיים ללימודי תעודה בנושאים כמו חקירות וביטחון, ייעוץ פוליטי, עוזרים פרלמנטריים, יועצי תקשורת וכדומה, כך ניתן להשתלב במשרות מאתגרות ומעניינות בממשל המקומי. 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה