דקנאט הסטודנטים >> טיפים ללמידה נכונה

טיפים ללמידה נכונה

דקנאט הסטודנטים מסכם לכם את הטיפים החשובים ללמידה אפקטיבית, מהרצאתו המרתקת "ללמוד בגדול" של  מר שמעון פרס :

1. לרווח את הלמידה

טעות נפוצה היא להזניח את הלמידה כל הסמסטר, ולדחוס למידה רבה בתקופת המבחנים. הדרך הנכונה היא לרווח את הלמידה על פני כל הסמסטר, כי פריסת הלמידה על פני פרק זמן ארוך יותר משפרת את כלל היבטי הלמידה. אחת הסיבות היא שלמידה היא תהליך פיזי במוח שאורך זמן, וריווח הלמידה מאפשר לתהליך זה להתקיים.

2. להעמיק את ההבנה

סגנון למידה נפוץ הוא להתמקד בזיכרון ולהזניח את ההבנה, וזו טעות. זיכרון חשוב כמובן, אך המטרה העיקרית של הלמידה היא הבנה עמוקה של רעיונות. עלינו להימנע מדקלום ושינון שטחי, ולהציב לעצמנו מטרה להבין לעומק. בכך, הלמידה שלנו תהיה איכותית בהרבה.

3. לנטר את הידיעה

בנוסף ללמידה, עלינו "לנטר" את רמת הידיעה שלנו, כלומר לעקוב ולהעריך כמה אנו יודעים ("ניטור מטא-קוגניטיבי"). סטודנטים רבים חושבים שיקבלו ציונים גבוהים אך לבסוף מקבלים ציונים נמוכים, כיוון שהם חושבים שהם יודעים בשעה שהם לא. עלינו להגדיר את הרף שלאורו אנו נמדדים, ולקיים מדי פעם הערכת מצב כמה אנו יודעים כעת, לעומת כמה אנו צריכים לדעת. באמצעות תהליך זה נדע להתמקד במה שאנו לא יודעים.

בהצלחה לכולם!

 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה