בית הספר למשפטים >> קליניקות משפטיות >> הקליניקה לייצוג חשודים ונאשמים – הסניגוריה הציבורית

הקליניקה לייצוג חשודים ונאשמים – הסניגוריה הציבורית

מנחה אקדמית: ד״ר לימור עציוני
מנהלי הקליניקה: עו”ד ניר רהט, עו”ד נעם גוטמן
(אשכול משפט פלילי/אשכול משפט ציבורי)

השיעורים הפרונטליים יתקיימו בימי ראשון בין 16:00-17:30

הקליניקה מעניקה לסטודנטים הזדמנות להכיר מקרוב את הפרקטיקה הפלילית ולהתוודע “מבפנים” לעבודתו של הסנגור. הקליניקה משלבת שיעורים עיוניים ועבודה מעשית.

במסגרת החלק העיוני נדון בדילמות עמן מתמודד הסנגור, כפי שהן עולות מהפסיקה, מהחקיקה ומהספרות המקצועית ובתחומים של ניהול ההליך הפלילי, זכויותיהם של נאשמים וחשודים וחובות מקצועיות ואתיות של סניגורים. כמו כן, נדון בסוגיות אשר מתעוררות במהלך ניהול התיקים בהם עוסקים התלמידים בעבודתם המעשית.

במסגרת העבודה המעשית “מוצמד” כל סטודנט לעו”ד המייצג נאשמים ועצורים בתיקים פליליים מטעם הסנגוריה הציבורית, בערכאות השונות.

במהלך שנת הלימודים נלווה הסטודנט לעורך הדין ומסייע לו בעבודתו במגוון רחב של משימות. בין היתר, מתלווה הסטודנט אל עורך הדין לדיונים בבית המשפט, לביקורים אצל עצורים ולפגישות עם תובעים ופרקליטים.

הקליניקה נועדה לתלמידים בעלי מוטיבציה גבוהה, המגלים עניין במשפט הפלילי ובלימוד סניגוריה על נאשמים וחשודים.

בנוסף, כתוצאה מהיכולת של עוה”ד לבחון את כישורי הסטודנט, קיימת אפשרות שתלמידי הקליניקה שיצטיינו בעבודתם יישארו להתמחות באותו המשרד.

 

דרישות הקליניקה:

במסגרת הקליניקה, “מוצמד” הסטודנט לעו”ד המייצג נאשמים ועצורים בתיקים פליליים מטעם הסנגוריה הציבורית, במשך 6-8 שעות בשבוע.

שעות הפעילות מתואמות בין הסטודנט לבין עוה”ד והן כוללות שעות פעילות במשרד ובבית המשפט וייתכן אף מהבית. מאחר וחלק מהפעילות מתבצע בבית המשפט, צריכה להיות לסטודנט האפשרות לפעול גם בשעות הבוקר.

רוב השיבוצים הם באזור המרכז, יש מספר מקומות מוגבל לשיבוץ סטודנטים בדרום או בצפון.

בנוסף, ישנה חובת נוכחות מלאה בכל הרצאות הקליניקה (למעט היעדרות באישור מחלה, אישור מילואים וכדומה) ויינתנו מטלות כתיבה להגשה.

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה