תוכנית מטרה >> דבר ראש תחום פדגוגיה וחדשנות

דבר ראש תחום פדגוגיה וחדשנות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט השיק את תוכנית מטרה, תוכנית ייחודית שייעודה שילוב תשתית מקצועית רחבה ומעמיקה, שמתפרסת לא רק על תקופת הלימודים לתואר הראשון, אלא גם לאחר מכן במערך תמיכה עוטף ומכיל לבוגרינו לקראת בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין.

לימודי המשפטים כיום, כמו גם כל מערכות החינוך ותחומי הידע הנוספים, פועלים בעולם המאופיין בהתפתחויות טכנולוגיות מהירות, המנגישות את המידע ללומד באופן מיידי, לעיתים עד כדי עומס והצפה.
מלאכת איתור הידע וליקוטו עברה שינויים מרחיקי לכת בעקבות ההתפתחויות בתחום המקוון, וכיום חשוף הלומד בלחיצת כפתור לכמויות מידע אינסופיות.
בבסיסה של התוכנית עומדת ההבנה, שעל אף הנגישות הגבוהה למידע, ואולי בעטיה, תפקידם של המוסדות ללימודי משפטים אינו מתמצה בלימוד הידע, אלא יותר ויותר בהקניית מיומנויות למידה באמצעות תהליכי חשיבה מסדר גבוה (HOTS – higher order thinking skills).

תוכנית מטרה משלבת בין לימודי הידע ובין לימודי מיומנויות מסוגים שונים: הן מיומנויות ייחודיות לתחום המשפטי (כגון קריאת חקיקה ועיבודה וקריאת פסקי דין), הן מיומנויות העוסקות בפיתוח תהליכי חשיבה מסדר גבוה (חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות, קבלת החלטות, חשיבה לוגית וחשיבה יצירתית), והן מיומנויות הקשורות בתהליך הלמידה עצמו (שפה משפטית תקינה, איסוף ועיבוד מידע, חקר השוואתי, כתיבה אקדמית, חשיבה טיעונית, מיומנויות תקשורת בעל פה ובכתב ועוד).
אנו סמוכים ובטוחים כי הקניית המיומנויות הנדרשות תסייע לסטודנטים להפוך לאנשי מקצוע מעולים, בטוחים בעצמם, עתירי ידע, חושבים, ביקורתיים ויצירתיים.

עו"ד הלית אורן רשף
ראש תחום פדגוגיה וחדשנות

 

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה