תואר ראשון במשפטים

עולם המשפט נוגע בקשת רחבה של תחומים: כלכלה, פוליטיקה, חברה ומשפחה. זהו עולם מלא ועשיר המכיל בתוכו את תחומי המשפט השונים: חוזים, נזיקין, מיסים, ירושה, עבודה וביטוח, משפט חוקתי, משפט פלילי ומשפט בינלאומי.

לימודי תואר ראשון במשפטים פותחים אופק רחב של אפשרויות קריירה, החל מעריכת דין ומשפטנות ועד להשתלבות בעולם העסקים, האקדמיה והפוליטיקה. תכנית הלימודים המגוונת מקנה את היסודות והכלים, התיאורטיים והמעשיים, הנדרשים בעולם המשפט המעשי.

ייחודו של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, בהשוואה למסגרות אחרות ללימודי משפט בארץ, הוא בין היתר, בהיותה אקדמיה מעשית ויישומית, זאת באמצעות שימת דגש על הפן המעשי בתחום המשפט:

 • מבוא למחקר משפטי: דרך תרגול בקבוצות לימוד קטנות, מקנה תכנית הלימודים כלי עבודה למקצוע עריכת הדין: כתיבה משפטית-אקדמאית, קריאת פסקי דין, והיערכות לקראת בחינות.
 • תחומי התמחות: החל מהשנה השנייה ללימודיהם, יכולים הסטודנטים לבחור תחום משפטי בו הם מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם במסגרת קורסי הבחירה והסמינריונים. מסלולי ההתמחות המוצעים לסטודנטים הם: אזרחי-מסחרי, דיני נזיקין, עבודה וביטוח, משפחה וירושה, משפט פלילי, משפט חוקתי, ממשל וזכויות אדם.
 • ‘אומנות הפרקליטות’ – טיעון וחקירת עדים: הכשרת הסטודנטים להופעה בבתי משפט ורכישת מיומנויות בטיעון וחקירת עדים באמצעות סימולציות והתנסות מעשית.
 • כיתת מצוינות: מידי שנה, נבחרים להשתתף בכיתת המצוינות כ-50 סטודנטים בלבד שסיימו בהצטיינות שנים א’ ו- ב’. ההשתתפות מעניקה נקודות זכות לתואר אך עיקר מטרתה הינה להעשיר את הסטודנטים בהשכלה רחבה מעולם המשפט. בכיתת המצוינות נפגשים הסטודנטים עם עורכי דין, שופטים ומשפטנים מובילים בתחומם.
 • סדנת משפט ושיפוט הלכה למעשה : במסגרת הסדנה, יוצמדו סטודנטים מצטיינים לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט ויסייעו בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט. סדנה זו מאפשרת לסטודנטים להיחשף לדרך יישומן של תיאוריות משפטיות על ההליך המשפטי הלכה למעשה.
  במסגרת התכנית מחויב כל סטודנט בנוכחות של לפחות 8 שעות בלשכת השופט לפי תיאום מראש עם השופט.הסטודנט נדרש להיות נוכח לאורך כל שנת הלימודים למעט חופשת הסמסטר ובתיאום עם האחראית.במהלך השנה יידרשו הסטודנטים להגיש עבודה אחת בכתב שתיגזר מתוכנם של התיקים בהם טיפלו במהלך עבודתם.
  ציון הסדנה ישוקלל על בסיס העבודה ועל סמך דוחות תקופתיים שיוגשו על ידי השופט עימו עבד הסטודנט.
  הסדנא תתקיים במשך שנה שלמה וההשתתפות בה תיחשב כהשתתפות בשני קורסי בחירה סמסטריאליים.
 • קליניקות משפטיות: לצד השאיפה למצוינות אקדמית, חרט המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט על דגלו את חיזוק המימד הערכי-חברתי.המרכז מפעיל קליניקות משפטיות במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע משפטי לאוכלוסיות מיוחדות: מעוטי יכולות, משפחות שכולות, נכי צה”ל, נשים, ילדים ועוד.
  לחץ לפירוט על הקליניקות המשפטיות.
 • אקדמיה לוקחת אחריות : המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט שם לו למטרה לשלב את מסגרת הלימודים האקדמאים עם חינוך המחויבות האישית והאחריות לחברה בישראל כיסוד מרכזי בעצוב דמותם של הסטודנטים. לשם כך נפתח במרכז פרויקט מרכזי “לוקחים אחריות יחד” המכיל מגוון פעילויות התנדבותיות למען האחר.

מועד הרשמה

מתעניין?