המחשה של משפחה
לימודי תעודה >> תוכנית הכשרה ייעוץ גרונטולוגי

תוכנית הכשרה ייעוץ גרונטולוגי

חדש בשערי מדע ומשפט!

תוכנית להכשרת יועצים גרונטולוגים. בשיתוף מכון “באר אמונה”

בתקופה זו, יותר מתמיד, אנו נוכחים לגלות עד כמה בני הגיל השלישי ובני משפחותיהם זקוקים לייעוץ וליד מכוונת של אנשי מקצוע איכותיים. בני הגיל השלישי הם אבני היסוד שלנו, הם סללו עבורנו דרכים, צלחו קשיים ויצרו עבורנו עולם שבו יש לנו יותר חופש והזדמנויות. לכן אנו מזמינים אתכם להצטרף לתוכנית שיש בה הזדמנות אישית וחברתית לתת חזרה!

מה תפקידו של יועץ גרונטולוגי?

יועץ גרונטולוגי מהווה כתובת עבור האדם המבוגר ובני משפחתו בהתמודדותם עם מורכבות מצבם ובחיפושם אחר מענה לשאלות רבות. הוא מסייע למשפחה באבחון צרכיהם, איתור מענים מתאימים ובקישור המשפחה לגורמים השונים.

היועץ הגרונטולוגי יכול להשתלב בתפקידים ארגוניים וקהילתיים בתחום הגיל השלישי כגון ניהול מועדון וותיקים, ניהול תחום גיל שלישי אזורי, השתלבות במוסדות וכן במתן הרצאות והנחיית סדנאות לאזרחים וותיקים, לבני המשפחות, למטפלים ולקהילה, וכן יוכל ללוות את בני המשפחה לאורך זמן, ועל פי רצונם, לסייע בניהול הטיפול, בפתרון קונפליקטים, בקבלת החלטות ובניהול דיאלוג במשפחה .

למי מתאימה התוכנית?

תוכנית ייעוץ גרונטולוגי מתאימה לבעלי תואר ראשון עם רצון ויכולת טיפולית, אנשי מקצוע אשר כבר נמצאים בתחומי טיפול שונים ומעוניינים להתמקצע בנישה נוספת, אנשים שסיימו שלב בקריירה ומחפשים אופק אחר.
זוהי תוכנית המתאימה לכל אדם אשר מחפש תחום עיסוק שיש בו אתגר נתינה והתפתחות!

מהם יתרונות התוכנית?

מבחינה חברתית, תוכלו להיות שותפים פעילים לשינוי מתבקש ביחס לבני הגיל השלישי ולנושא הזקנה.
ברמה האישית, זוהי הזדמנות לפתח קריירה בתחום הזוכה לביקוש מתמיד ולא פחות חשוב, קריירה שיש בה נתינה ועשייה משמעותית.
תכנית הלימודים מעניקה ידע נרחב בתחום הזקנה והגיל השלישי ומציידת את הלומדים במגוון מיומנויות שיעניקו להם אפשרויות עיסוק שונות.
מרצים מקצועיים בעלי ניסיון רב ומחוברים מאד לעשייה בשטח.

 

תוכן התוכנית ותנאי קבלה

הקורס נפרס על 400 שעות לימוד

במהלך הלימודים ישנה הכרות מעמיקה ומקצועית עם עולם הזקנה ועם שלל המצבים והתמודדויות המאפיינות משפחות בשלב זה של החיים. לצד הלימוד התיאורטי ישנה רכישה של מיומנויות וכלים תוך שילוב התנסות מעשית המכשירה את הלומדים לעבודתם העתידית בשטח.

הקורס יעסוק בתחומי ידע נרחבים כגון: בריאות וחולי בגיל השלישי, חוק ואתיקה בזקנה, היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של הזיקנה, זכויות ושירותים לגיל המבוגר. כמו כן  למידה של מיומנויות כגון כלים מעולם הגישור והייעוץ, יסודות בהנחיית קבוצות והיכרות מעמיקה ונרחבת של תחום ניהול הטיפול.

יחד עם הלימודים המקצועיים, עוברים הלומדים תהליך אישי וקבוצתי המאפשר עיבוד ושיח של התכנים והתהליכים אליהם נחשפים במהלך הלמידה וההתנסות. בתום הלימודים יוכלו הבוגרים להתמחות בליווי וניהול טיפול, תמיכה וייעוץ לבני הגיל השלישי ולמשפחותיהם, כמו כן הנחיית קבוצות וסדנאות לקהילות ולבני משפחה.
*התוכנית כוללת סיורי שטח והתנסות מעשית במסגרת הפרקטיקום.

התכנית הינה בשיתוף מכון “באר אמונה”- המכשיר אנשי מקצוע ומפתח מענה להתמודדות עם האתגרים המתחדשים של המשפחה בימינו.

תנאי קבלה:
תואר ראשון
ראיון אישי

מסלול הלימודים והתעודה מוכרים ע"י "האגודה הישראלית לגרונטולוגיה".
התוכנית מקנה תעודת ייעוץ גרונטולוגי וניהול טיפול של מכון “באר אמונה” והמרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

* סיורי השטח וההתנסות המעשית יתאפשרו בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לפרטים והרשמה חייגו: 02-5324112 או השאירו פרטים מטה

 

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה