אנשים מחזיקים ידיים
בית הספר למנהל ממשל ומשפט >> תוכנית גל- למנהיגות קהילתית

תוכנית גל- למנהיגות קהילתית

תוכנית גל, שמה לה למטרה לעודד ולפתח מנהיגות איכותית ומובילה בישראל.
הצורך בייזום עתודה מנהיגותית, בולט וברור לא רק במישור הלאומי, אלא גם בזה הקהילתי-מקומי, והארגוני-כלכלי, ואנו רואים בהכשרת דור העתיד שליחות וציונות מהמעלה הראשונה.
התוכנית כוללת לימודים לתואר ראשון במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט, לצד מסלול הכשרה ייחודי, הסטודנטים זכאים למלגת לימודים ע”ס 10,000 ₪ בכל אחת משנות הלימודים.

25 המובחרים

בכל שנה מתקבלים לתוכנית 25 סטודנטים בלבד, המכוונים עצמם להובלה ולשינוי חברתי, והיא מהווה בית לנחושים ולבולטים שביניהם: בוגרי שנת שירות (ש”ש) ומכינה קדם צבאית, בוגרי עמותות לשינוי חברתי, קצינים במיל’, פעילים במאבקים סביבתיים וחברתיים, יו”ר אגודות תלמידים בתיכון, פעילים פוליטיים ומדריכים בתנועות הנוער ועוד – אלו המחויבים לפעול למען האחר, ולמען הקהילה והחברה בישראל.

אודות התוכנית

חברי התוכנית יהיו חלק מקבוצה דינמית העוסקת במנהיגות, דנה בסוגיות משמעותיות בחברה הישראלית ונחשפת לכלים לפיתוח אישי, להובלה וליזמות. התוכנית תשלב לימודים לתואר ראשון במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט עם מעטפת של הכשרה מעשית באמצעות לימודי תעודה במגוון תחומים המרכיבים את מלאכת ההנהגה הקהילתית, וביניהם: דוברות, ניהול רשתות חברתיות, גיוס משאבים, ניהול מלכ”רים וכיו”ב.

מלגה שנתית

לסטודנטים שיעמדו במטלות האקדמיות תוענק מדי שנה מלגה בגובה 10,000 ₪.

תנאי הקבלה לתוכנית

על מנת להתקבל לתוכנית יש לעמוד בתנאי הסף:
• עמידה בתנאי הקבלה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט לתוכנית הבינתחומית.
• ניסיון מנהיגותי קודם מוכח: הגשת קו”ח הכוללים ניסיון בהובלה ומנהיגות קהילתית, חינוכית או פוליטית, בליווי תיאור חזון לשינוי עתידי.
• הגשת מכתב (עד 250 מילים), הכולל נימוקים להתאמתך לתוכנית
ומתאר מה מניע אותך לרצות להשתלב בה.
• הצגת שני מכתבי המלצה.
• ראיון אישי בפני ועדת קבלה.

 

לזכרו: גל ארליך ז”ל (1978-2001)

תוכנית למנהיגות קהילתית נקראת ע”ש גל ארליך ז”ל.
גל נולד וגדל ברחובות. הוא היה צעיר בולט, פעלתן ויזם ובעל רגישות חברתית ואנושית והאמין בטוב שיש בבני אדם. גל היה פעיל שלום, חניך ומדריך בתנועת השומר הצעיר במשך כל שנות ילדותו ונערותו. גם בשירותו הצבאי המשיך גל לתרום ככל יכולתו ושירת כלוחם וכמפקד בסיירת מגלן תוך שהוא דוגל באמירה כי עם המבקש שלום ייכון למלחמה. לאחר סיום שירותו הצבאי יצא גל לטיול ארוך בדרום אמריקה שם טייל ועסק בתחביבו צלילה. ב-12 ליולי שנת 2001, הותקפו גל וחברתו לטיול ע”י שני רוצחים חמושים, בשעה שניסה להגן על חברתו מאונס הסתער גל על הרוצחים ונורה בראשו, הוא פונה לבית החולים, אך מת מפצעיו.
משפחתו של גל ז”ל בחרה להנציח את זכרו, בתרומה למען העתיד, ובקידום צעירות וצעירים שכמותו להיות דור המנהיגות הבא בישראל.

על מנת להגיש מועמדות לתוכנית או לקבל פרטים יש לחייג למס’ 5909*


הכירו את צוות תוכנית גל למנהיגות קהילתית:

המנטורים של תוכנית גל

צופיה אורן
צופיה אורן

יותם טולוב

עדיאל ארביב

נמרוד פלמח

 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה