לימודי מדעי הבריאות >> תואר שני בניהול מערכות בריאות M.H.A

תואר שני בניהול מערכות בריאות M.H.A

ההזדמנות שלכם להוביל את המהפכה הבריאותית!

מערכת הבריאות בארץ נמצאת בתאוצה מתמדת, הזקוקה למנהלים מומחים בתחום, אשר מעוניינים להשפיע על מערכת הבריאות בישראל ולסייע בהתמודדות עם אתגרים משמעותיים הקשורים למימון, מחסור בתשתיות וגם מחסור בכוח אדם מקצועי, לכן קיים צורך חיוני בהכשרת מנהלים ומגוון תפקידים במוסדות וארגונים נוספים.

למי מיועד תואר שני בניהול מערכות בריאות?

התוכנית לתואר שני בניהול מערכות בריאות מיועדת לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה, בניהול מערכות בריאות וכן לבאים ממקצועות הרפואה, הסיעוד והפרא-רפואים כמו: אחיות, רופאים, רופאי שיניים, רוקחים, פיזיותרפיסטים ועוד, המעוניינים להתקדם במסלול הקריירה ולהשתלב בתפקידי ניהול ובקביעת מדיניות במערכות הבריאות הפרטיות והציבוריות. כמו גם מותאמת התוכנית לבעלי תואר ראשון בתחומים השונים אשר רואים עצמם מפתחים קריירה במחלקות המחשוב, כספים, קשרי חוץ ומחלקות נוספות הקיימות בבתי חולים וארגונים בתחום הרפואה.

עד 7,000 ש"ח הנחה לסטודנטים ובוגרים

*של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

ייחודו של שערי מדע ומשפט בלימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות

למידה היברידת- HYFLEX
בשערי מדע ומשפט תיהנו מחוויית לימודים נוחה ומתקדמת, המעניקה מגוון יתרונות:

 • למידה היברידית - Hyflex, למידה משולבת מהקמפוס ומהבית
 • לימודים גמישה המותאמת לצרכים שלכם- אפשרות להקפיא לימודים למטרות נסיעה ומטרות נוספות
 • ללמוד בקצב שלך – עזרי לימוד חדשניים המאפשרים מידע זמין ללמידה בזמן שנח לך.
המרכז להכוון קריירה
שיתוף פעולה עם שרותי בריאות כללית ובתי החולים הגדולים בארץ
מותאם לאנשים עובדים ולבעלי משפחות
יום לימודים אחד בשבוע במשך 4 סמסטרים, במתכונת היברידית.
סגל הוראה איכותי
את תוכנית הלימודים ילמדו מרצים בכירים ממערכת הבריאות כגון: מר דב פסט – לשעבר סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש במשרד הבריאות, דר אמה אברבוך - מרכזת תחום צמצום פערי בריאות במשרד הבריאות, ד"ר רוני סלע מנהלת היחידה לבטיחות המטופל וניהול סיכונים בבית החולים אסותא ועוד מומחים רבים בתחום מערכת הבריאות בארץ ובעולם.
מסלול לימודים המעוניין להשפיע ולשלב שליחות
במרכז האקדמי אנו רוצים יחד אתכם להשיג את המטרה להשפיע ולשנות את פני מערכת הבריאות. במסגרת הלימודים אנו נעניק לכם את הכלים הבאים:
 • אבחון וזיהוי כלים בקהילה הקיימים במערכת הבריאות.
 •  להקנות כלים שימושיים מדעים ויישומן במערכת הבריאות.
 •  פיתוח חשיבה וניתוח ניהולי.
 •  הקניית מושגי יסוד בסיסים בתחומים מגוונים.
 • תוכנית הלימודים

  הלימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות יתקיימו יום אחד בשבוע במתכונת היברידית, התוכנית הינה חדשנית ומותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של שירותי הבריאות בארץ ובעולם, מכשירה מנהלים לתפקידים במרפאות הציבוריות והפרטיות, בתי החולים, משרד הבריאות, קופות החולים, וארגונים נוספים הפועלים בתחום הבריאות.
  התוכנית משלבת ידע אקדמי, פרקטי ומחקרי המותאמים למאפייני משרד הבריאות, מעמיקה ומרחיבה את הידע בארגון וניהול מערכות הבריאות בארץ ובעולם ומעמידה את דור המנהלים הבא של מערכת הבריאות בישראל.

  מבין הקורסים הנלמדים:

  • אפידמיולוגיה
  • רפואה דיגיטלית
  • מערך רפואת השיניים בישראל
  • תכנון אסטרטגי ועיצוב מדיניות בריאות
  • היבטים חברתיים ופערי אי שוויון בבריאות

  לפרטים אודות תוכנית הלימודים המלאה לשנת הלימודים תשפ"ג

  לחצו כאן 

  התמחויות בתואר שני לניהול מערכות בריאות

  מטרת התוכנית בתואר השני הינה העמקת הידע בניהול מערכות בריאות והרחבת ההתמחות בתחומים שונים, בתואר יוכלו הסטודנטים לבחור מבין נושאים אילו להתמחויות:

  • משאבי אנוש
  • ניהול פיננסי
  • ניהול משברים בתחום הבריאות
  • גרונטולוגיה

  מתווה לימודים היברידי לתואר שני בניהול מערכות בריאות

  נכון לשנת הלימודים תשפ"ג, הלימודים הינם יום לימודים אחד בשבוע, מתווה הלימודים הינו היברידי, שבוע ראשון בכל סמסטר-  למידה מן הקמפוס בלבד, בשאר הסמסטר הלימודים מתקיימים בשני מתווים לסירוגין:

  • שבוע למידה באמצעות מערכת -HYFLEX - למידה מקוונת או מהקמפוס על פי בחירת הסטודנט
  • שבוע למידה מקוונת בלבד.

  תנאי קבלה לתואר שני בניהול מערכות בריאות

  בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.
  בוגרי תואר ראשון שאינם מתחום ניהול הבריאות יזדקקו בלימודי השלמה של ארבעה קורסים, אותם ילמדו ביום נוסף אחה"צ במהלך הסמסטר הראשון לתואר בלבד.

  מקפצה לקריירה ואפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים

  לימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות פותחים בפני הבוגרים אפשרויות קידום והשתלבות בתפקידים ניהוליים במערכת הבריאות, בוגרי תואר שני העובדים במערכת הבריאות יהיו מיועדים למלא פונקציות מנהליות במערכת הבריאות.

  ניתן למצוא את כל המידע אודות פרטי הרישום לתואר שני בניהול מערכות בריאות

  בעמוד זה

  נכון לשנה"ל תשפ"ג

  *המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית ללימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות הענקת התואר מותנת באישורה.

  מתעניינים?
  * בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.  מתעניינים?
  * בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

  כניסת סטודנט כניסת מרצה