תואר ראשון במשפטים

תואר ראשון במשפטים הינו תואר נחשק ופופולרי בישראל, תואר זה אינו פשוט וכלול בתוכו קורסים שונים בדינים וחוקים ודרישותיו גבוהות במיוחד. על מנת ללמוד תואר במשפטים במוסדות שונים הנכם זקוקים לציוני בגרות גבוהים ואו ממוצע פסיכומטרי גבוה. למרות שהדרישות ללימודי משפטים הינם גבוהות יחסית לתארים אחרים, סטודנטים רבים פונים ללימודי תואר במשפטים. יש לציין כי כיום תוכלו ללמוד במכללות שונות הפזורות ברחבי הארץ בהם הדרישות לקבלה אינן גבוהות, אך עם זאת שכר הלימוד גבוה יותר.

מסלול הלימודים

מסלול הלימודים נמשך לרוב כ – 3.5 שנים בהן הסטודנטים רוכשים על ידי לימוד מעמיק בתחום, את הכלים הדרושים על מנת לעסוק בעריכת דין ומשפט. במהלך לימודי תואר ראשון במשפטים נחשפים הסטודנטים לתחומים רבים בהם ניתן לעסוק ולהתמחות לאחר הלימודים כמו –  פלילים, משפט אזרחי, דיני משפחה ועוד לא מעט נושאים. הלימודים אינם קלים ודורשים למידה מרובה וכן שינון רב של חוקים ופסקי דין במגוון תחומים.

מגוון אפשרויות תעסוקה לאחר תום הלימודים

בסיום הלימודים לתואר הראשון במשפטים, סטודנטים מחויבים לצבור ניסיון ולבצע התמחות בתחום במשרדי עורכי דין. ההתמחות לאחר הלימודים הינה קריטית מכיוון שהיא יכולה לפתוח דלתות רבות לסטודנטים ואף משרדים רבים לאחר ההתמחות של אותו סטודנט קולטים אותו למשרד לעבודה קבועה. מעבר לכך מדובר במשרה מכובדת ויוקרתית והשכר בה מכובד מאוד.

ייחודו של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

בהשוואה למסגרות אחרות ללימודי משפט בארץ, הוא בין היתר, בהיותה אקדמיה מעשית ויישומית, זאת באמצעות שימת דגש על הפן המעשי בתחום המשפט:

 • מבוא למחקר משפטי: דרך תרגול בקבוצות לימוד קטנות, מקנה תכנית הלימודים כלי עבודה למקצוע עריכת הדין: כתיבה משפטית-אקדמאית, קריאת פסקי דין, והיערכות לקראת בחינות.
 • 'אומנות הפרקליטות' – טיעון וחקירת עדים: הכשרת הסטודנטים להופעה בבתי משפט ורכישת מיומנויות בטיעון וחקירת עדים באמצעות סימולציות והתנסות מעשית.
 • כיתת מצוינות: מידי שנה, נבחרים להשתתף בכיתת המצוינות כ-50 סטודנטים בלבד שסיימו בהצטיינות שנים א' ו- ב'. ההשתתפות מעניקה נקודות זכות לתואר אך עיקר מטרתה הינה להעשיר את הסטודנטים בהשכלה רחבה מעולם המשפט. בכיתת המצוינות נפגשים הסטודנטים עם עורכי דין, שופטים ומשפטנים מובילים בתחומם.
 • סדנת משפט ושיפוט הלכה למעשה : במסגרת הסדנה, יוצמדו סטודנטים מצטיינים לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט ויסייעו בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט. סדנה זו מאפשרת לסטודנטים להיחשף לדרך יישומן של תיאוריות משפטיות על ההליך המשפטי הלכה למעשה.
  במסגרת התכנית מחויב כל סטודנט בנוכחות של לפחות 8 שעות בלשכת השופט לפי תיאום מראש עם השופט.הסטודנט נדרש להיות נוכח לאורך כל שנת הלימודים למעט חופשת הסמסטר ובתיאום עם האחראית.במהלך השנה יידרשו הסטודנטים להגיש עבודה אחת בכתב שתיגזר מתוכנם של התיקים בהם טיפלו במהלך עבודתם.
  ציון הסדנה ישוקלל על בסיס העבודה ועל סמך דוחות תקופתיים שיוגשו על ידי השופט עימו עבד הסטודנט.
  הסדנא תתקיים במשך שנה שלמה וההשתתפות בה תיחשב כהשתתפות בשני קורסי בחירה סמסטריאליים.
 • קליניקות משפטיות: לצד השאיפה למצוינות אקדמית, חרט המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט על דגלו את חיזוק המימד הערכי-חברתי.המרכז מפעיל קליניקות משפטיות במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע משפטי לאוכלוסיות מיוחדות: מעוטי יכולות, משפחות שכולות, נכי צה"ל, נשים, ילדים ועוד.
  לפרטים נוספים אודות הקליניקות היכנסו לקובץ 

 

מוזמנים לקרוא בנוסף: מכללות למשפטים | מבחן GMAT | לימודי משפטים

מועד הרשמה

סתיו 2020

נפתח רישום מועד אוקטובר 2020
מועד סגירת הרישום 15.11.20

מתעניין?