תואר בחשבונאות B.A.

כיום התנהלות פיננסי נכונה הינה קריטית בכל עסק ובשל כך עסקים זקוקים לשירותי ראיית חשבון על ידי רואה חשבון מנוסה וליווי שוטף צמוד. חלק מתפקידיו של רואה חשבון הם – לדאוג לכל מה שקשור בדוחות מס, חשבון הוצאות והכנסות, ייעוץ פיננסי למוצרים חדשים לחברה ושאר הנושאים הקשורים לחשבונאות. לימודי ראיית חשבון הינם לימודים פופולריים ולהם דרישה רבה בשוק. בכדי לעסוק במקצוע זה עליכם ללמוד היטב את החוקים השונים הקשורים לחשבונאות.

כיום מוסדות אקדמאים מציעים מגוון מסלולים כמו – תואר בראיית חשבון, לימוד חשבונאות וכלכלה, תואר ראשון בחשבונאות וראיית חשבון ועוד. כיום החוק קובע כי רק מי שמעל גיל 23, יוכל לעסוק בתחום ראיית חשבון זאת רק לאחר שעבר התמחות מעשית בתחום במשך שנתיים ובנוסף עבר את מבחני מועצת רואי חשבון.

לימודי חשבונאות הם ממסלולי הלימוד המבוקשים בארץ. מקצוע ראיית החשבון מהווה מקפצה לעוסקים בו, הן לקריירה בתחומי הכלכלה והפיננסיים והן לקריירה בתחומי העסקים והניהול. המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט שם לו למטרה להכשיר את הבוגרים לתפקידים בכירים במשק, ולתת מענה לצורך הגובר בשוק למנהלי כספים, רואי חשבון, אנליסטים ומנהלי חברות בעלי רקע בחשבונאות. לשם כך נבנתה תכנית לימודים ממוקדת, המעניקה רקע דיסציפלינארי וכלים מקצועיים בתחומי החשבונאות הפיננסית והניהולית, ביקורת חשבונות ומיסים.

תכנית הלימודים הממוקדת, כוללת הרחבה והתמחות בנושאי כלכלה, מיסים, חוק ומשפט, ניהול ויזמות. לצד הבסיס הדרוש לפרקטיקה המקצועית, מקנה התכנית גם ידע תיאורטי ומחקרי המצוי בחזית התחום. המיקוד בלימודי חשבונאות מהווה יתרון משמעותי לבוגרי התואר עם כניסתם לעולם העסקים הפיננסי. המיקוד מאפשר העמקה בפרקטיקה המקצועית, הכנה אינטנסיבית לבחינות התובעניות של המועצה לרואי חשבון וחניכה אישית לכל אחד מהסטודנטים. אחוז הסטודנטים שלנו, העוברים את בחינות מועצת רואי החשבון, הוא מהגבוהים בארץ.

סיום הלימודים בהצלחה יקנה לבוגריו פטור ממרבית הבחינות של מועצת רואי חשבון. בהמשך תוצע שנת לימודים נוספת לבוגרים המעוניינים לעמוד בבחינות הסופיות של מועצת רואי חשבון, לקבלת תואר רואה חשבון בישראל.

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט פועל בשיתוף פעולה עם משרדי רואי החשבון, מהמובילים בארץ, מאפשר לבוגרינו להשתלב במשרדים מובילים כגון: BDO, PWC ו-KPMG

תכנית הלימודים חשבונאות

מסלול הלימודים

הלימודים מתנהלים במסלול יום במשך 3 ימים בשבוע. הלימודים מתקיימים ברובם במסגרת סמסטריאלית ונפרסים על פני שלוש שנים אקדמיות, 6 סמסטרים. סך נקודות הזכות הנדרשות להשלמת התואר הוא 120 נ”ז.

 המערכת החשבונאית

קורס המערכת החשבונאית נועד להקנות לסטודנטים כלים ראשוניים במסגרת לימודי החשבונאות במטרה להקל עליהם את הלימודים בקורסים המתקדמים. בדרך זו מתאפשרת כניסה נוחה לתחום החשבונאות גם לסטודנטים שאין להם כל רקע מוקדם בנושא זה. הקורס נילמד במהלך סמסטר א' בלבד בשנה א' ומהווה תנאי קבלה ללימודי הקורס יסודות החשבונאות.

עלות הקורס הינה 2,500 ₪ בנוסף על שכר הלימוד הקבוע לשנה א'.

 

לאחר סיום תואר B.A. בהצלחה יוכלו הבוגרים להתחיל בהתמחות במשרדי רואי חשבון מוכרים.

נהלי לימודים

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סמינריון וקורסים באנגלית. במסגרת הלימודים ילמדו קורסים בחשבונאות פיננסית, קורסים בחשבונאות ניהולית ושיטות כמותיות, קורסים בכלכלה ומימון, קורסים משפטיים, קורסי מיסים, קורסי ביקורת וקורסי אנגלית עסקית.

לפירוט מקצועות החובה לחצו כאן 

לימודי אנגלית

כל סטודנט חייב להשתתף במסגרת תכנית הלימודים הרגילה בקורס/ים באנגלית, אלא אם כן עמד בדרישות לרמת פטור. מועמד אשר יתקבל ללימודים אך יסווג לרמת מכינה באנגלית(רמה טרום בסיסית א' / ב') יחויב בעלות המכינה/ות בנוסף לשכ”ל השנתי .

מיון לרמות האנגלית

הסטודנטים ממוינים לקורסים באנגלית לפי תוצאות בחינת אמיר”ם/ אמי”ר/ פסיכומטרי, כדלהלן:

מתקדמים ב': הסטודנטים יחויבו ללמוד אנגלית במהלך סמסטר אחד בלבד

מתקדמים א': הסטודנטים יחויבו ללמוד אנגלית במשך שני סמסטרים בלבד

בסיסי: הסטודנטים יחויבו ללמוד אנגלית במשך שלושה סמסטרים

טרום בסיסי ב': הסטודנטים יחויבו ללמוד אנגלית במשך ארבעה סמסטרים

טרום בסיסי א': הסטודנטים יחויבו ללמוד אנגלית במשך ארבעה סמסטרים (בתגבור שעות)

 * פתיחת שנת השלמה מותנת בכמות נרשמים מינימלית ומספקת.

תנאי קבלה חשבונאות

  • תעודת בגרות ישראלית או תעודה שוות ערך ממוסדות תיכוניים בחו”ל * בציון משוקלל של 90 ומעלה
  • ציון בגרות במתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח”ל בממוצע 70 ומעלה
  • ציון מינימאלי של 85 במבחן אמיר”ם/ 185 במבחן אמי”ר **
  • קבלת תלמידים בעלי תארים אקדמיים או לימודים חלקיים ברמת תואר ראשון ממוסדות להשכלה גבוהה אחרים היא על פי החלטת

ועדת ההוראה של התוכנית, בכפוף להצגת לימודים אקדמיים זהים או דומים לאלה שבתוכנית ולהישגיים האקדמיים.

  • מועמדים שניגשו לבחינת בגרות בשפה שאינה עברית ידרשו בציון 100 לפחות בבחינת יע”ל.

מגישי תעודות מחו”ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך

התעודה, ושקילה ממשרד החינוך.

בחינת אמיר”ם תתקיים במועדים שונים, בתיאום עם מדור הרישום בשערי מדע ומשפט

לחץ כאן לפרטים נוספים על תואר ראשון בחשבונאות

סטודנטים של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט זכאים ל-20% הנחה ברכישת הכנה און ליין למבחן אמיר/אמיר"ם!

לפרטים נוספים כנסו לקישור: מכון נועם ושערי מדע ומשפט עוזרים לך לעבור את מבחן אמיר/אמירם בהצלחה.

לפרטים נוספים כנסו לקישור: שערי מדע ומשפט – קורסי אנגלית ופטור.

יש לעמוד בכל תנאי הקבלה המפורטים לעיל.

*תנאי הקבלה שלעיל נקבעו על מנת להבטיח שמירת רמה אקדמית נאותה ועמידה בכללים שקבעה המועצה להשכלה גבוהה. עם זאת, ובהתאם להחלטת המל"ג, המרכז האקדמי יהיה רשאי לאפשר קבלה של 10% משיעור הסטודנטים בכל תוכנית לימודים למרות שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנזכרים, על מנת לאפשר את הגברת ההנגשה להשכלה הגבוהה בישראל; לתת מענה לצרכים ייחודיים של ציבורים מגוונים בחברה הישראלית ולבטא בכך את אופייה הרב תרבותי; וכן במקרה שבו המועמד  הוא בעל רקע או נתונים אישיים ואקדמיים מיוחדים המצדיקים חריגה מתנאי הקבלה הרגילים.

להורדת טופס רישום לחץ כאן

מגוון אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בסיום לימודי ראיית חשבון ובכן בסיום תקופת ההתמחות בתחום, עומדים לרשותכם אופציות תעסוקה מגוונות. תפקידים אלו הינם תפקידים מכובדים ובעלי משכורות לא רעות כלל וכלל ושוות את המאמץ וההתמדה בלימודים. לאחר תום הלימודים, תוכלו לעבוד בתפקידים בכירים כמו – במשרות מפתח כרואי חשבון, סמנכ"ל כספים בחברות מובילות, חשבים, יועצי השקעות, הלוואות, מנהלי כספים, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצים פיננסים, יועצי מס במגוון מקומות תעסוקה הן במגזר הציבורי והן פרטי.

הנהלת המרכז האקדמי רשאית לשנות את תוכנית הלימודים וסדר המקצועות הנלמדים.

 

מוזמנים לקרוא בנוסף: לימודי ערב משפטים | לימודי חשבונאות

מועד הרשמה

סתיו 2020

נפתח רישום מועד אוקטובר 2020
מועד סגירת הרישום 25.10.20

מתעניין?