מנהל ציבורי

לימודי מנהל ציבורי מאפשרים לסטודנטים הלוקחים בהם חלק להיחשף אל התחום באופן מעמיק וללמוד עליו לא מעט. הלימודים מוצעים במסגרת לימודי תואר על ידי מכללות ואוניברסיטאות מובילות בכל הארץ. במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בקורסים שונים, הבוחנים את תחום המנהל הציבורי מהיבטיו השונים. מי שבוחר במסלול זה יכול, בתום הלימודים, להשתלב במוסדות ציבוריים שונים, בגופים ציבוריים חשובים וגם במשרדי ממשלה למיניהם.

 

מה כוללים לימודי מנהל ציבורי

לימודי משפטים אלה מציעים לסטודנטים מבחר של כלים חשובים בתחום המנהל עצמו ובתחומים רלוונטיים לו, כמו תחום המשפט, תחום ההתנהגות הארגונית ועוד. נושאי הלימוד והקורסים המוצעים במסגרתם רבים מאד. כמו למשל קורסים בכלכלה פוליטית, קורסים בשיטות מחקר ובסטטיסטיקה, קורסים בביטחון לאומי ועוד. מי שבוחר במסלול לימודי נחשף אל התחום באופן מעמיק ונהנה מרמת לימודים גבוהה מאד. את הקורסים מעבירים מרצים מובילים בתחומם ואפשר לשלב לצידם לימודים בתחומים אחרים כדי לקבל ידע נרחב יותר. לימודי מדיניות ציבורית נמשכים בדרך כלל שלוש שנים והם חלק מלימודי תואר ראשון. אפשר לבחור אותם כחלק מהתמחות המוצעת במסלול לימודי מדעי החברה, במסלול מדעי המדינה ועוד.

 

לימודי תואר שני

מי שמעוניין, יכול לבחור באפשרות של לימודי מנהל ציבורי במסגרת לימודי תואר שני. לימודי התואר השני מוצעים אך ורק לבעלי תואר ראשון ולעיתים גם לבעלי ניסיון בתחום. במהלך הלימודים יכולים הסטודנטים להתמקד באחת מתוך מבחר רחב של אפשרויות, כמו השלטון המקומי, כמו יישוב סכסוכים וגם גישור וכמו מדיניות ציבורית. תנאי הקבלה ללימודים אלה, מעבר לתואר ראשון, נקבעים על ידי המסגרת הלימודית עצמה, המציעה אותם. מי שרוצה לבחור באפשרות כזו מומלץ לו לפנות ישירות אל המוסד הלימודי ולבדוק מול נציגיו את הפרטים הנדרשים.

 

לסיכום

לימודי מנהל ציבורי מוצעים הן במסגרת תואר ראשון והן במסגרת תואר שני. הם מציעים כלים רבים וחשובים מאד שיכולים לעזור לכל מי שרוצה לעסוק בתחום וכן חושפים את הסטודנטים אל תחום זה באופן מעמיק במיוחד. זוהי הזדמנות מצוינת עבור אלה הרואים בתחום זה כשליחות לפתח את המיומנויות הנדרשות כדי לעסוק בכך וגם לרכוש ידע רב וחשוב מאד הרלוונטי לתחום המנהל הציבורי.

מוזמנים לקרוא בנוסף: מדיניות ציבורית | תואר ראשון במשפטים

מועד הרשמה

סתיו 2019

נפתח רישום מועד סתיו 2019
מועד סגירת הרישום 27.10.2019

מתעניין?