תמונת רקע
בית הספר למינהל ממשל ומשפט >> מאמרים במינהל ממשל ומשפט >> מהם לימודי מנהל ממשל ומשפט ומה לומדים בהם?

מהם לימודי מנהל ממשל ומשפט ומה לומדים בהם?

לימודי מנהל ממשל ומשפט (מדיניות ציבורית)   נחשבים לתחום לימודים יחסית צעיר וחדשני באקדמיה, זהו מסלול לימודים מרתק ומעניין שמטרתו להכשיר את הסטודנטים למגוון משרות ותפקידים בשירות הציבורי בישראל. תכני הלימוד בתואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית הם מגוונים וכוללים נושאים כגון יחסים בינלאומיים, מוסדות המדינה, מבוא לממשל ופוליטיקה, מדיניות חוץ, משפט תחוקתי, התנהגות פוליטית, התנהגות ארגונית ועוד. בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון תפקידים מעניינים ומאתגרים, בשנים האחרונות זהו תואר מבוקש ופופולרי בקרב הצעירים ויש תוכניות לימוד מתקדמות עם מסלול הכשרה ייחודי לפיתוח מנהיגות צעירה, מובילה ואיכותית.

מה לומדים במהלך התואר?

מסלול הלימודים לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט (מדיניות ציבורית) מבוסס על קורסי חובה ובחירה, השתתפות בתרגילים וסיורים, קורסים באנגלית בהתאם לרמת הידע והשליטה של הסטודנט וסמינריונים. זהו מסלול לימודי מעשיר הכולל מגוון נושאים מתחומי מנהל, פוליטיקה, ממשל וכלכלה. נושאי הלימוד הם רבים וכוללים בין היתר את הקורסים הבאים: מבוא למדעי המדינה, מבוא ליחסים בינלאומיים, מבוא למינהל ציבורי, מבוא לתורת המשפט בישראל, מבוא למיקרו כלכלה, ממשלה פוליטיקה ותקשורת, מדיניות ציבורית, שיטות מחקר, קבלת החלטות, שיטת הבחירות בישראל ומוסדות המדינה, תכנון עירוני, דיני עבודה, מכרזים ועוד.

בנוסף, הסטודנטים נדרשים לקחת קורסים באנגלית ולהשתתף בתרגילים שונים. המיון לרמות באנגלית מבוסס על ציון במבחן אמיר"ם, אמי"ר או פסיכומטרי. 

תנאי קבלה

כדי להתקבל לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט יש לעמוד בתנאי הסף כפי שנקבעו על ידי המרכז האקדמי – שערי מדע ומשפט. באופן כללי תנאי הסף הם תעודת בגרות מלאה בציון משוקלל לפחות 85, אפשר להציג גם תעודה מתורגמת ומאושרת מלימודים בתיכון בחו"ל. כמו כן, המועמד נדרש להשיג ציון מינימלי של 85 במבחן אמיר"ם או ציון 185 במבחן אמי"ר. אם יש לכם תואר ראשון בתחום אחר תוכלו להתקבל ללימודים בכפוף להחלטת ועדת ההוראה במוסד הלימודים האקדמי.

לימודי מנהל ממשל ומשפט (מדיניות ציבורית) מתאימים למועמדים בעלי שאיפות להתפתח ולהשתלב במגזר הציבורי ובתחום הממשל והפוליטיקה. במסגרת הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים רוכשים ידע מעמיק במגוון רחב של תחומים ונושאים, כמו כן מתרגלים את החומר הנלמד וצוברים ידע מעשי הרלוונטי לעבודתם בהמשך. כדאי לדעת כי אפשר ללמוד במסלול ערב ולשלב עבודה תוך כדי הלימודים.

התואר הראשון במנהל ממשל ומשפט (מדיניות ציבורית) מכשיר את הסטודנטים למגוון תפקידים בארגונים המספקים שירות לציבור, למשל משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות ציבוריות, ארגונים ממשלתיים שונים, עמותות, עיריות, גופים ציבוריים  ועוד. הלימודים מקנים את כל הידע הנדרש כדי להשתלב בעבודה מאתגרת וליהנות מקריירה מעניינת ומשתלמת, כמו כן הסטודנטים מפתחים חשיבה ביקורתית, זוכים לארגז כלים עדכני ושימושי הנחוץ למגוון תפקידי מפתח בתחום המדיניות הציבורית, ולרוב גם מגבשים השקפה פוליטית ברורה ומגובשת יותר, למרות שלא חייבים לעסוק בפוליטיקה ואפשר לעבוד במגוון משרות אחרות. 

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה