תמונת רקע
בית הספר למינהל ממשל ומשפט >> מאמרים במינהל ממשל ומשפט >> מדיניות ציבורית (מנהל ממשל ומשפט)

מדיניות ציבורית (מנהל ממשל ומשפט)

לימודי מדיניות ציבורית (נקראים גם מנהל ממשל ומשפט) הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאד והם מוצעים על ידי אוניברסיטאות ומכללות שונות בכל רחבי הארץ. לימודים אלה נלמדים במסלול לתואר ראשון ותואר שני. בוגרי מסלול לימודי מדיניות ציבורית יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של מסגרות, חברות פרטיות וגם חברות ציבוריות. האפשרויות העומדות בפניהם הן רבות ובנוסף, הן הזדמנות לקחת חלק בתחום מרתק וגם רלוונטי לימינו.


מה הם לימודי מדיניות ציבורית

לימודי מדיניות ציבורית (נקראים גם מנהל ממשל ומשפט) מיועדים לכל אלה המעוניינים להשתלב בחברות ציבוריות שונות, בארגונים למיניהם במשק וכמובן גם במשרדי הממשלה למיניהם, ברשויות במקומיות ועוד. לימודים אלה כוללים מבחר של קורסים הקשורים אל התחום, הן באופן ישיר והן באופן עקיף. הם בוחנים את הסקטור הציבורי בארץ מהיבטים שונים ומספקים את ההכשרה הנדרשת לכל אלה המעוניינים לקחת בו חלק בעתיד. במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בקורסים תאורטיים שונים וגם בקורסים מעשיים. הם בודקים היבטים מדיניים, תוך התייחסות להיבטים כמו היבטים כלכליים, היבטים משפטיים וגם היבטים חברתיים.


מה כוללת תכנית הלימודים

לימודי מדיניות ציבורית כוללים כאמור מבחר רחב מאד של קורסים. כמו, למשל, קורסים בתחום הכלכלה, קורסים בשיטות מחקר וסטטיסטיקה, קורסים במשפט חוקתי ובאתיקה ציבורית, קורסי בחירה למיניהם ועוד. את כל אחד מהקורסים מעבירים מרצים המגיעים מהתחום, מרצים מקצועיים מאד ומוכרים בתחום עיסוקם.


תנאי הקבלה

כדי להתקבל ללימודי משפטים אלה יש להיות בעלי תעודת בגרות ובמקרים מסוימים גם עם ניסיון בתחום. תנאי הקבלה נקבעים על ידי המוסד הלימודי עצמו והם משתנים בין מוסד אחד לשני.


שוב לזכור

מי שבוחר באפשרות של לימודי מדיניות ציבורית מומלץ לו לבדוק מראש אילו קורסים מוצעים במסגרת מסלול הלימוד הרלוונטי וכן מהי האווירה במקום עצמו. כדאי להגיע אל יום פתוח או לפגישת ייעוץ, ובמסגרתה לבחון את המרחב כולו, את כיתות הלימוד, כדאי להיפגש עם סטודנטים שלומדים במקום וגם עם מרצים שמלמדים בו. כל אלה יעזרו לקבל את ההחלטה ולבחון את מידת התאמתם של לימודי מדיניות ציבורית אלה.

מוזמנים לקרוא בנוסף: לימודי ממשל | תואר שני במשפטים

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

מתעניינים?
 הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף.

כניסת סטודנט כניסת מרצה