תמונת רקע

לימודי ממשל

לימודי ממשל, שבחלקם מוצעים גם במסגרת של לימודי ממשל ופוליטיקה, מוצעים על ידי אוניברסיטאות ומכללות שונות בכל רחבי הארץ. לימודים אלה חושפים את הסטודנטים, הלוקחים בהם חלק, אל עולם נרחב ומרתק מאד מהיבטים שונים וכוללים מבחר רחב מאד של קורסים בנושאים שונים. רבים בוחרים לשלב לצד לימודים אלה לימודים בתחומים נוספים, כמו מנהל ציבורי, מנהל עסקים, לימודי משפטים ועוד.

מה כוללים במסגרתם לימודי ממשל

לימודי ממשל בוחנות תופעות פוליטיות שונות בארץ ובוחנים את עולם הפוליטיקה באופן מעמיק ונרחב מאד. הלימודים מתייחסים לנושאים שונים, הרלוונטיים לתחום והם מועברים על ידי מיטב המרצים בארץ בתחומים אלה ונוספים. הלימודים מציעים לסטודנטים קורסים בנושאים שונים, כמו קורסים בתחום הכלכלה, קורסים בתחום המנהל הציבורי, קורסים בנושא התנהגות ארגונית, קורסים בנושא מפלגות ומשפט חוקתי ועוד.

למי מיועדים לימודי ממשל

לימודי הממשל מתאימים לכל מי שמתעניין בפוליטיקה וממשל או מדיניות ציבורית ורואה עצמו בעתיד לוקח בתחום זה חלק. הם גם מתאימים למי שתחום זה מרתק אותו והוא מעוניין לשלבו לצד תחומי לימוד נוספים ולא בהכרח לעסוק בתחום באופן מעשי. הלימודים נמשכים בדרך כלל שלוש שנים ובסיומם מקבלים התלמידים את התואר הראשון. תנאי הקבלה ללימודי ממשל נקבעים על ידי המוסד הלימודי המציע אותם ומשתנים בין מסגרת לימודית אחת לשנייה. באופן כללי, מי שרוצה להתקבל ללימודים אלה נדרש להציג תעודת בגרות מלאה.

לסיכום

מי שרוצה לבחור במסלול לימודי ממשל יוכל ליהנות ממגוון של קורסים. לימודי ממשל במסגרת לימודי תואר ראשון חושפים את הסטודנטים אל תחום מרתק ומורכב מאד לעיתים, תחום שרלוונטי מאד לימינו ומעסיק רבים. בוגרי מסלול לימודי זה יכולים להשתלב במשרות ציבוריות שונות, בחברות וגם בפוליטיקה. הם מקבלים במהלך הלימודים כלים רבים, שבהם יוכלו לעזור במסגרת תפקידם בתום תקופת הלימודים. לפני שנרשמים, חשוב לבדוק לעומק מיהי המסגרת הלימודית שמציעה את המסלול, מי הם המרצים ואילו קורסים מוצעים במהלך הלימודים.

מתעניינים בלימודים? היכנסו לעמוד בית הספר למדיניות ציבורית

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה