מאמרים בנושא ניהול >> תעסוקה אחרי תואר בחשבונאות

תעסוקה אחרי תואר בחשבונאות

שוקלים ללמוד תואר ראשון בחשבונאות אך אינכם בטוחים שתרצו לעסוק בעתיד בראיית חשבון? הידעתם כי לימודי חשבונאות מאפשרים לכם להשתלב במגוון משרות ניהול בעולם העסקים? רוצים לדעת מהם כיווני הקריירה האפשריים לאחר קבלת התואר הראשון בחשבונאות?

למרות התפיסה הרווחת כי בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות יכולים לעבוד רק כרואי חשבון, שכירים או עצמאים, למעשה התואר היוקרתי והמאתגר פותח בפניכם קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה. לאור השינויים הרבים בעולם התעסוקה העכשווי, בוגרי תואר ראשון בלימודי חשבונאות יכולים להשתלב בקלות ובמהירות במגוון תפקידים בתחום הכלכלי ובתפקידי ניהול שונים.

תואר בחשבונאות כמקפצה לקריירה בתחומי כלכלה, פיננסים וניהול

בוגרי תואר בחשבונאות רוכשים ידע מקיף ומעמיק במגוון נושאים ותחומים הרלוונטיים כיום לקריירה בתחומי כלכלה, פיננסים וניהול. במהלך הלימודים לתואר בחשבונאות הסטודנטים רוכשים ידע בנושאים כגון דיני המס בישראל, מיסוי בינלאומי, שוק ההון, ניהול סיכונים פיננסיים, שיווק, כלכלה, ניהול ועוד.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות כוללת קורסי חובה ובחירה, סמינריון, קורסים באנגלית ותרגולים. במסגרת הלימודים הסטודנטים משתתפים בקורסים כמו חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, קורסים בכלכלה ומימון, קורסים חשובים בתחום המשפט, מיסים, ביקורת ואנגלית עסקית. 

אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר בחשבונאות

בסיום הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות יש להתמחות במשרדי רואי חשבון מובילים ומוכרים, בדרך כלל במקביל לשנת השלמה בה לומדים לקראת שתי הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון בישראל. לאחר סיום התואר הבוגרים יכולים לעבוד במשרדי רואי חשבון קטנים או גדולים, להקים משרד עצמאי או לפתח קריירה בכיוון אחר.

למעשה, התואר הראשון בחשבונאות מאפשר לבוגרים קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה, למשל:

 

  • מנהלי תיקי השקעות – הידע הרב של בוגרי התואר בחשבונאות מקנה להם עדיפות בתפקידים כמו מנהלי תיקי השקעות. בתי השקעות מגייסים כל הזמן עובדים חדשים, בעיקר בקרב בוגרי התואר בחשבונאות.
  • תפקידי ניהול במערכת הבנקאות – התואר הראשון בחשבונאות מאפשר לבוגרים להשתלב במסלולי ניהול במערכת הבנקאות, בדרך כלל מתחילים בתפקידי ניהול זוטרים וניתן לפתח קריירה מבטיחה ולהתקדם במהירות בשדרת הניהול בבנק.
  • תפקידי ניהול בבתי השקעות – מגוון תפקידי ניהול בבתי השקעות, לרבות ניהול תיקים, ייעוץ, אנליסטים ועוד.
  • מפקחים ברשות המיסים – רשות המיסים זקוקה לבוגרי התואר למגוון תפקידים, למשל מפקחים.
  • ייעוץ וליווי פיננסי – גופים פיננסיים מגייסים בוגרי תואר בחשבונאות למגוון תפקידי ייעוץ וליווי פיננסי. ניתן להתקדם בעבודה וליהנות מקריירה מבטיחה ומאתגרת עם תנאי שכר טובים ההולכים ומשתפרים ככל שצוברים יותר ותק וניסיון.
  • יועצי משכנתא – בוגרי תואר בחשבונאות יכולים להציע ייעוץ משכנתא באופן פרטי ועצמאי או להשתלב בעבודה מעניינת ומתגמלת בחברות מובילות לייעוץ בתחום המשכנתאות.
  • מנהלי סיכון בגופים פיננסיים – יש דרישה גבוהה לבוגרי התואר בחשבונאות לתפקידי מנהלי סיכון במבחר גופים פיננסיים, כולל בתי השקעות וחברות ביטוח.

כמו כן, יש דרישה גבוהה לבוגרי מסלול לימודי חשבונאות לתואר ראשון ושני בחברות ממשלתיות ובגופים פיננסיים ציבוריים. לכן, חשוב להבין כי התואר היוקרתי מאפשר לכם ליהנות ממגוון כיווני קריירה, לרבות תפקידי ניהול בארגונים מוכרים ומובילים במשק המקומי.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה