תמונת רקע
מאמרים כלליים >> חישוב ממוצע בגרות

חישוב ממוצע בגרות

לימודים אקדמיים יכולים להיות חוויה בלתי נשכחת, ותהליך הקבלה כולל בתוכו מספר שלבי קבלה. המעוניינים ללמוד במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, יתבקשו להציג כחלק מתהליך הקבלה את ממוצע ציוני הבגרות לצורך חישוב ובדיקת התאמה למסלולי הלימוד השונים. פרטים נוספים על חישוב ממוצע בגרות לצורך הליך קבלה במרכז, תמצאו במאמר זה.

חישוב ממוצע בגרות בהתאם למקצוע האקדמי הנלמד

לימודים במרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" מעניקים תעודה אקדמית לסטודנטים הלומדים בחוגי הלימוד השונים. מכאן, שתהליך הקבלה דורש מספר שלבים וקריטריונים וביניהם חישוב ממוצע בגרות בהתאם לציוני הבגרות. ישנו ממוצע כללי מינימלי הדרוש בכדי להתקבל למרכז האקדמי, אולם ממוצע הציונים משתנה בהתאם לפי מקצועות הלימוד השונים, כך שלכל מקצוע דרישות סף משלו בהתאם לקריטריונים.

 

שיפור ממוצע הבגרות

מועמדים אשר מעוניינים לשפר את ממוצע הבגרות שלהם, יכולים לעשות זאת על ידי הגשה חוזרת למבחני הבגרות (ניתן לעשות זאת גם לאחר סיום הלימודים בתיכון) או על ידי מכינה קדם אקדמית שיכולה לשמש כרטיס כניסה ללימודים במרכז האקדמי. המכללה האקדמית שערי מדע ומשפט, תשאף מחד לקבלת סטודנטים בעלי יכולות גבוהות ופוטנציאל גבוה ועם זאת תשאף להעניק הזדמנות למועמדים המבקשים ללמוד זה.

כיצד נעשה חישוב ממוצע בגרות

חישוב ממוצע בגרויות נעשה לפי ציון ולפי משקל הניתן לכל מקצועות הבגרות. ראשית יש לציין שעל המועמד להיות בעל תעודת בגרות מלאה (במקרים מסוימים ניתן לקבל תעודת בגרות מלאה ללא מקצוע בגרותי רב מלל אחד).
כל מקצוע בגרותי מקבל משקל אחר. כך למשל, מקצועות הליבה, לרוב יקבלו משקל גדול יותר ממקצועות רבי מלל אחרים. כמו כן מגמות הלימוד המורחבות לבגרות יקבלו משקל גבוה יותר. בחלק מהמקרים, בונוס נוסף יינתן לאלו אשר הרחיבו מקצועות ריאלים, כגון מדעים, פיזיקה ומחשבים.
לפיכך, החישוב נעשה בסכמת: משקל X ציון. ישנם מחשבונים לחישוב מקצועות הבגרות אשר יוכלו לסייע לכם. בהמשך לכך, תוכלו לפנות לנציגי המכללה לקבלת מידע נוסף וחישוב הבגרות עבורכם.

הממוצע המתקבל מחישוב הבגרויות

לאחר חישוב הציון עבור כל מקצוע בגרות לפי חישוב של המשקל שלו והציון המתקבל, יערך חישוב של הממוצע (חיבור הציון המתקבל עבור כל המקצועות וחלוקה במספר המקצועות עצמו). הממוצע הנ"ל הוא זה שימסר למרכז הרישום במכללה לצורך חישוב התאמה. יש לציין שהחישוב, כולל המשקל הניתן לכל מקצוע, כפוף לדרישות משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה.

תנאי קבלה למקצועות הלימוד השונים

כאמור, לכל מקצוע תנאי קבלה משלו בהתאם לדרישות, במטרה ליצור התאמה מלאה בין המועמד לבין ליכולות הנדרשות במקצוע הן מבחינה אקדמית והן מבחינת העבודה בשטח לאחר הלימודים. לצורך כך, סף המינימום הנדרש לממוצע הבגרויות משתנה בין החוגים והמקצועות. להלן סקירה קצרה של תנאי הקבלה לכל מקצוע.

פנו אלינו לייעוץ אקדמי

היועצים האקדמים של המכללה יספקו לכם מידע נוסף באשר לתנאי הקבלה ודרישות הלימודים בחוגים. כמו כן ניתן לקבוע פגישת ייעוץ אקדמית לבחירת חוג הלימודים המתאים לכם. פנו אלינו, אנחנו כאן בשבילכם.

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה