תמונת רקע
מאמרים כלליים >> הטבות לימודים לחיילים משוחררים

הטבות לימודים לחיילים משוחררים

האם סיימתם שירות צבאי או שירות לאומי-אזרחי ובכוונתכם להירשם למסלול לימודים לתואר ראשון? אם כן, כדאי לכם לבדוק אלו מלגות והטבות לימודים יש לחיילים משוחררים, וכדאי לדעת כי יש לא מעט מוסדות וגופים, ביניהם גם מכללות ואוניברסיטאות, המציעים מלגות לימודים לחיילים המשוחררים.

חיילים משוחררים הנרשמים ללימודים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט יכולים לקבל מענק אטרקטיבי וייחודי למימון שכר הלימוד בכל אחת מהפקולטות במוסד הלימודים. המרכז האקדמי ללימודי משפטים, מינהל ממשל ומשפט, מינהל מערכות בריאות וחשבונאות מעניק מלגות לחיילים משוחררים עד 5 שנים ממועד השחרור שלהם, כדי לקבל את ההטבה המשתלמת יש להגיש בקשה מסודרת לקבלת המימון האטרקטיבי.

בנוסף, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע הטבות לימודים לחיילים משוחררים לתלמידי מכינות קדם אקדמיות, ההטבה הייחודית מיועדת רק לחיילים משוחררים עד 5 שנים ממועד השחרור שלהם. את הבקשה לקבלת מימון וסיוע במכינות האקדמיות יש להגיש למשרד הביטחון, לאגף ולקרן לחיילים משוחררים. מועמדים למכינה וללימודים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ששירתו בצבא כחיילים בודדים, זכאים להטבות ולהקלות שונות, וכדאי להם להגיש בקשה לקבלת סיוע ומימון למכינה האקדמית דרך משרד הביטחון, כל עוד הם נרשמו ללימודים במכינה עד 10 שנים ממועד השחרור שלהם.

כמו כן, סטודנטים במרכז האקדמי ששירתו במילואים זכאים להקלות שונות על פי המפורט באמנה, וכדאי לבדוק זאת מראש כדי לממש את הזכאות וליהנות מהטבות משתלמות.

מבחר מלגות סיוע ומימון ללימודים ומחיה

חיילים משוחררים המעוניינים להתחיל ללמוד במכינה אקדמית או במסלול לימודים באחת הפקולטות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, מתקשים בדרך כלל להתמצא ולאתר מלגות לימודים כיוון שיש הרבה אפשרויות. את הבקשה למלגה נהוג להגיש רק לאחר בחירת מוסד הלימודים ורישום לאחת הפקולטות, או רישום למכינה האקדמית במקום. היכנסו לפרטים על מכינה קדם אקדמית

בהתאם למוסד הלימודים והפקולטה שהחייל המשוחרר בחר, באפשרותו לשלוח בקשות למלגות שונות, חלקן ניתנות על ידי המרכז האקדמי. יחד עם זאת, יש עוד מגוון רחב של מלגות וקרנות סיוע לחיילים משוחררים, כדאי להתעדכן באתר של המרכז האקדמי או באתר של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.

חשוב לציין כי חיילים משוחררים יכולים להגיש בקשה מסודרת כדי למשוך כספים מהפיקדון האישי למטרת לימודים או הכשרה מקצועית, כמו כן הם יכולים להשתמש בכספי מענק השחרור למטרת לימודים. מעבר למענק השחרור ודמי הפיקדון המוענקים לחייל המשוחרר על פי חוק, ניתן להגיש בקשה למלגה מקרנות וגופים פרטיים דרך האגף והקרן לחיילים משוחררים. בין קרנות הסיוע ניתן למנות את הגופים הבאים:

  • הקרן לעידוד השכלה גבוהה
  • קרן הישג
  • קרן הסיוע של מפעל הפיס
  • קרן גרוס
  • קרן אייסף
  • מלגות אימפקט IMPACT
  • קרן איסלר

יש עוד קרנות מימון רבות המציעות מלגות סיוע ומימון לשכר לימוד או למחיה, למשל קרן דלק, וכדאי לבדוק את כל האפשרויות, לפנות לייעוץ ולהגיש בקשה מסודרת כדי לממש את הזכאות וליהנות ממלגות אטרקטיביות למימון שכר הלימוד ו/או המחיה.

לפרטים נוספים על מלגות והלוואות לחץ כאן

מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה