לימודי חשבונאות

לימודי חשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע תוכנית לימודים עדכנית וממוקדת המקנה לבוגרים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, ניסיון מעשי וכלים המתאימים לדרישות בשוק העבודה. במסגרת הלימודים הסטודנטים מפתחים כלי חשיבה ויכולות לניתוח ביקורתי.
לימודי חשבונאות הפכו בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד היוקרתיים והמבוקשים ביותר, כיום יש למסלול הלימודים הילה חדשה של יוקרה, חדשנות, סמל סטטוס מכובד, והבוגרים זוכים לשפע אפשרויות תעסוקה, להזדמנויות יוצאות דופן מבחינת הקריירה, והתואר היוקרתי פותח דלתות ומקנה יתרונות רבים ומשמעותיים.

כדאי לדעת, בשנת 2020, 100 אחוז מהסטודנטים של המרכז האקדמי של שערי משפט עברו בהצלחה את בחינת חשבונאות פיננסית מתקדמת של לשכת רו”ח.

לפרטים נוספים על התפלגות הישגי הנבחנים בחלוקה לפי מוסדות לימוד לחצו כאן

לימודי חשבונאות – המסלול הישיר להכשרת רואי חשבון

בית הספר לחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוקם על ידי פרופ’ נסים ארניה, לשעבר ראש החוג לחשבונאות באוניברסיטת תל אביב. בית הספר לחשבונאות הוקם במטרה להכשיר אנשי מקצוע בעלי השכלה אקדמית רחבה ומעמיקה בתחום החשבונאות. תוכנית הלימודים מותאמת לדרישות המעסיקים ולשינויים בענפי החשבונאות המודרנית והתקינה הבינלאומית, כמו גם לשינויים בתחיקה המשפטית בישראל.

ד”ר רוני לזר עומד בראש בית הספר לחשבונאות ולצדו בסגל ההוראה יש רואי חשבון בכירים ובעלי ניסיון עשיר, משפטנים מוסמכים ומרצים מהשורה הראשונה בארץ בתחומי מיסים, כלכלה, חקר ביצועים, מתמטיקה וסטטיסטיקה.

תוכנית הלימודים לחשבונאות נועדה להכין את הסטודנטים לקראת הבחינות המאתגרות של מועצת רואי החשבון בישראל. חשוב לציין כי אחוז הסטודנטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט העוברים בצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון, הוא מהגבוהים בישראל, וזאת עדות לאיכות ההוראה ולתוכנית הלימודים הממוקדת מטרות.

כדי לסייע לבוגרי בית הספר לחשבונאות להתברג למשרות בכירות בפירמות הגדולות ובמשרדי רואי חשבון מובילים בארץ – ראשי המגמה פיתחו ויצרו שיתופי פעולה עם המשרדים הגדולים והמובילים בישראל לראיית חשבון, ביניהם PWC, BDO ו-KPMG. חשוב להדגיש כי שיתופי הפעולה עם הפירמות המובילות מבטיחים לסטודנטים התמחות בפירמות הידועות והנחשבות.

תוכניות מיוחדות במסגרת תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים מותאמת לרפורמה החדשה בלימודי חשבונאות, הלימודים בחוג מכינים את הסטודנטים לקראת תחילת ההתמחות ובחינות מועצת רואי החשבון בישראל. ראוי לציין כי הסטודנטים בחוג לימודי חשבונאות זכאים לפטור מרוב הבחינות של מועצת רואי החשבון בישראל, ובסיום הלימודים יש להיבחן רק בבחינות הסופיות ב’ של המועצה – זהו יתרון משמעותי ללימודים בשערי מדע ומשפט.
בתוך כך, במקביל ללימודים לתואר ראשון בחשבונאות מתאפשר לסטודנטים לרכוש ידע ולעבור הכשרות לצורך בחינות רישוי בתחומים פיננסיים נוספים המשיקים לתחום ראיית החשבון, למשל ביטוח פנסיוני, ייעוץ בנושאי השקעות, חשבות שכר (מקצוע מבוקש מאוד) ושמאות מקרקעין.

למי מתאים לימודי חשבונאות?

לימודי חשבונאות, המכונים גם לימודי ראיית חשבון, מיועדים לכל אדם המעוניין לרכוש מקצוע יוקרתי ומבוקש, ולכל מי שרוצה לשלוט בנתונים ולהבין עסקים, כלכלה, מיסים, השקעות בשוק ההון וכו’. התואר היוקרתי פותח דלתות ומאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים המובילים במשק המקומי ובעולם כולו.
מרבית מבוגרי התואר בחשבונאות משתלבים בתפקידים בכירים ומאתגרים בפירמות המובילות לראיית חשבון, בתפקידי מפתח במשרדי ממשלה ובחברות ציבוריות, ויש בוגרים הפותחים משרד פרטי לראיית חשבון או מתמקדים בתחום היזמות והייעוץ העסקי. המטרה העיקרית של לימודי חשבונאות היא להכשיר את הבוגרים למבחני המועצה של רואה החשבון בישראל ולהקנות להם את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לעבודה כרואה חשבון בארגון מוביל.
חשוב לציין כי לימודי חשבונאות מחייבים התמדה, השקעה ויכולות מתמטיות ולוגיות. לכן, מסלול הלימודים מתאים במיוחד למועמדים שאינם חוששים מגיליונות אקסל עם הרבה נתונים, ולכל אדם המסוגל לעבוד בריכוז במשך שעות ממושכות מול מסך המחשב ולקבל החלטות הנוגעות לנתונים כספיים, בהתאמה לתקנות ולחוקים המחייבים.

לימודי חשבונאות עם המובילים בתחום

בית הספר לחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט נחשב למוביל בתחומו, כ-97% מהבוגרים משתלבים כמתמחים מיד בתום הלימודים, וניתן למצוא את הבוגרים בתפקידים בכירים בכל הארגונים המובילים במגזר הפרטי והציבורי.
המוניטין המצוין של בית הספר לחשבונאות, בשילוב תוכנית הלימודים העדכנית והמקיפה וסגל ההוראה המצוין, כל אלו ועוד גורמים למועמדים רבים ללמוד בשערי מדע ומשפט. מועמדים המעוניינים ללמוד לתואר בחשבונאות בשערי מדע ומשפט בוחרים במרכז אקדמי מהסיבות הבאות:
• הכנה מקצועית ומעמיקה לקראת בחינות מועצת רואי חשבון הכוללת מרתון תרגולים.
• שיעור הצלחה גבוה במיוחד בבחינות המועצה.
• התחייבות בסיוע במציאת התמחות במשרדי הטופ 4.
• סגל הוראה מרשים, בראש הצוות עומד ד”ר רוני לזר.
• מסלול לימודים גמיש (לימודי בוקר 3 ימים בשבוע) המאפשר לסטודנטים לשלב בין עבודה ללימודים.
• סטודנטים מצטיינים יכולים להצטרף לתוכנית היוקרתית אופק למצוינות בשנה השלישית ללימודים.
• בית הספר לחשבונאות יצר שיתופי פעולה חשובים עם הפירמות המובילות לראיית חשבון בישראל (PWC, BDO ו-KPMG).
• חוויית לימודים ייחודית בשערי מדע ומשפט.
• מיקום מרכזי ונוח של הקמפוס הנמצא בהוד השרון.
• תוכנית לימודים עדכנית וייחודית המותאמת לדרישות המעסיקים ולחשבונאות המודרנית.
• בוגרי תואר ראשון בחשבונאות בשערי מדע ומשפט נחטפים במהירות לעבודה.
• המרכז האקדמי מסייע בהשמה למגוון רחב של תפקידי מפתח.

תנאים מרכזיים לקבלת תעודה של רואה חשבון

כדאי לדעת כי מקצוע ראיית החשבון במדינת ישראל מוסדר בחוק רואי חשבון, התשט”ו-1955. מועצת רואי החשבון הוקמה על פי חוק זה והיא הוסמכה כגוף האחראי במדינה לרישוי ולהסמכת רואי חשבון. המועצה אחראית בין היתר על בחינות ההסמכה, היא רושמת את המתמחים, מפקחת על ההתמחות של בוגרי לימודי חשבונאות ומעניקה את הרישיונות.

כדי לקבל תעודה של רואה חשבון מוסמך, כלומר קבלת רישיון רואה חשבון מטעם מועצת רואי החשבון בישראל, יש לסיים בהצלחה ולעמוד בכל הדרישות של מסלול הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות. בנוסף על כך נדרשים שני תנאים מרכזיים לקבלת תעודת רואה חשבון:

  • יש לעמוד בבחינות של מועצת רואי החשבון בישראל, כאשר בוגרי מסלול הלימודים נדרשים לעבור בהצלחה את כל הבחינות, או באותן הבחינות שהם לא קיבלו פטור מהן.
  • יש לעבוד ולסיים בהצלחה התמחות בת שנתיים בראיית חשבון.

חשוב לציין כי בסיום 24 חודשי התמחות יש למלא ולהגיש טופס גמר התמחות. הטופס חייב להיות חתום על ידי רואה חשבון מאמן. כדי לקבל רישיון רואה חשבון חייבים להגיש פנייה מסודרת לסיום ההתמחות של 24 חודשים, ולאחר הגשת הטופס המועצה בודקת את התקיימות התנאים הבאים:

  • סיום ההתמחות
  • ללא רישום פלילי
  • עמידה בהצלחה בבחינות הלשכה
  • אישור ממועצת רואי חשבון

לאחר הבדיקה של המועצה יש לשלם אגרה ומקבלים רישיון זמני בדואר אלקטרוני, ובהמשך הרישיון המגנטי יישלח בדואר.

דרישות בשוק העבודה לבוגרי לימודי חשבונאות

בוגרי לימודי חשבונאות לתואר ראשון שסיימו בהצלחה את מבחני לשכת רואי החשבון בישראל וקיבלו את ההסמכה לראיית חשבון, רוכשים ידע מקיף בעקרונות החשבונאות המקובלים והם שולטים בתוכנות מתקדמות בתחום זה. חשוב לזכור כי בוגרי מסלול הלימודים חייבים לעבור התמחות מקצועית בפירמה לראיית חשבון.

עד לפני כעשור הייתה הצפה של רואי חשבון בשוק העבודה, אך בשנים האחרונות יש מחסור משמעותי ברואי חשבון, וקיים ביקוש רב לבוגרי לימודי חשבונאות. בוגרי המגמה מבוקשים מאוד על ידי הפירמות המובילות לראיית חשבון מאחר והפירמות זקוקות למתמחים רבים, ולאחר שהסטודנט השלים את כל חובותיו והוכיח את עצמו בהתמחות, הוא בדרך כלל נשאר בפירמת ראיית החשבון כרואה חשבון מן המניין.

בוגרי לימודי חשבונאות זוכים כיום לביקוש רב בגלל הידע, היכולות והמיומנויות שלהם. בוגרי המסלול זוכים לביקוש רב בתחומים כגון: ראיית חשבון, חשבות שכר, ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי, גזברות, אנליסטים בבתי השקעות וחברות ביטוח, מנהלי תקציב (בין היתר בחברות פרסום), מנהלי כספים, ליווי תהליכי כינוס נכסים ופירוק חברות ועוד.

  אודות התואר הראשון בחשבונאות

  עוד נושאים חשובים

  למען הסטודנטיות והסטודנטים

  הסרטונים שלנו

רו"ח דניאל, בוגר ב"ס לחשבונאות מספר על הדרך שלו להצלחה

מה קרה לתלמידי תואר ראשון לחשבונאות.מתעניינים?
* בשליחת טופס זה אני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים. עוד >> *הנני מאשר/ת לחזור אליי עם מידע נוסף בתחום הלימודים, ומסכים/ה כי המוסד יפנה אליי באמצעי הפרסום הדיגיטליים וכן בשיחת טלפון למספר הטלפון שלי במטרה להתקשר עמי בעסקה, גם אם מספר הטלפון שלי רשום במאגר להגבלת פניות שיווקיות של הרשות להגנת הצרכן, ומבלי שהסכמה זו תעיד על הסכמה מצדי לביצוע עסקה עם המוסד.

כניסת סטודנט כניסת מרצה